Adnan Aybaba
12 Haziran 2021

Bu futbolla işimiz zor


Büyük umutlarla gittiğimiz ve çok özlediğimiz bir turnuvaya başlamıştık. Tabii ilk rakibimiz ev sahibi İtalya’nın olması hoş değildi. Bir tek onları konuştuk. Yenilmiyor, çok iyi oyuncuları var vs… Bu gibi şeylerle kendimizi meşgul ettik. Ama turnuvalarda böyle şeyler olmamalı. Çünkü bu turnuvaya geldiysen zaten iyisindir. Bizim millilerimiz, kendi oyunundan uzak bir futbol sergiledi. Bu korkaklığa anlam veremedim. Sen zaten iyi bir milli takımsın ki buraya kadar geldin.

Şenol Hoca’nın oyundan aldığı 3 orta saha da çok verimsizdi. Orta alanı değiştirdi Şenol Güneş. Burada hareketlilik beklerken daha da kötü oldu. Burak’ı kullanamadık. Burak’ı beslemezsen başarılı olamazsın.

Ay-Yıldızlılar geriye yaslandığı zaman başarılı olamaz. Biz hücum takımıyız. Bunu yapamadık. Ayağa iyi pas yapan bizdik ama İtalyanlar bizi kendi silahımızla vurdu. Ucuz goller yedik. Merih gibi bir oyuncu farklı şeyler yapabilirdi ama futbolda olabiliyor bunlar. Daha iyi konsantre olsaydı belki bu golü yemezdik. Başlangıç üzücü oldu ama bundan sonraki maçlarda artık böyle oynamamalıyız. Bu oyunu kabullenmiyorum.

Yazarlar

Bu futbolla işimiz zor
Adnan Aybaba