Argun Darıcı
22 Ocak 2021

Bu futbol yeterli değil


Fenerbahçe, deplasmanda Sivasspor’u kendi sahasına çekilerek bekledi. Rakibinden kaptığı toplarla ataklara kalktı. Aslında oyunda daha çok gözüken Sivasspor’un futboluydu. Atakları da etkiliydi Sivasspor’un. Yatabare, Gradel, Erdoğan ve Hakan etkili oldular. 18. dakikada Gradel’in kornerden gelen topa vuruşunu Yatabare topuğuyla tamamlayıp golü yapıverdi Sivasspor hesabına.

Fenerbahçe, oyun kurmayı Gustavo’ya bırakmış. Ofansta ise Pelkas ile bireysel olarak sonuçsuz atak girişimlerinde bulundu üç kez. Thiam, Valencia ve Samatta üçlüsü bu maçta hayal kırıklığı idiler. Mert Hakan’ın istekli oynamaya çalışması da yetersizdi.

Taraftar Fenerbahçe’yi taktik olarak aktif, rakibine pres yapan, rakibini yıpratan mücadele içinde görmek ister. Gustavo her yerdeydi. Novak da  tam bir acemi futbolcu gibiydi. Erol Hoca bir an evvel kazanmalı Novak’ı.

Fenerbahçe’nin ilk tehlikeli atağı Samatta’nın 38. dakikadaki korner olan şutuydu. İlk yarının son anlarında gelen penaltı golü Fenerbahçe’yi maça bağladı.

İkinci yarıda iki takım da pozisyon üretmekte zorlandı. 1 puana razı bir havadaydılar, birbirlerinin hatalarını kolladılar. Ortaya mücadele gücü yüksek ancak futbol anlamında tatsız bir oyun çıktı.

Yazarlar

Bu futbol yeterli değil
Argun Darıcı