Argun Darıcı
23 Ekim 2019

Bravo gençler


Hakemlerimiz, milli aranın ardından bu hafta başarılı yönetimler sergilediler. Özellikle de gençler. Bakmayın boş eleştirilere. Birçoğunun amacı ortalığı toza dumana katıp kaostan nemalanmak. Amaçları meyve yemek değil, bağcıyı pardon hakemleri dövmek!

Galatasaray-Sivasspor maçında Ali Palabıyık, bacaklarını çeke çeke koşmaktan, şekilcilik yapmaktan, hakemlik yapmaya fırsat bulamadı. Sivaslı oyuncuya verdiği ikinci sarı ve kırmızı hatalıydı. Palabıyık’ın göğsündeki FIFA kokartına layık olacak yönetimler sergilemesi gerek.

Ankaragücü-Beşiktaş müsabakasında Ali Şansalan’ı çok beğendim. Eğer kendini bozmazsa çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

Denizlispor-Fenerbahçe mücadelesinde Fırat Aydınus çok iyi maç yönetimine tecrübesini de ekleyerek hakemliğini konuşturdu.

Diğer maçlarda Cüneyt Çakır, Abdulkadir Bitigen, Özgür Yankaya, Atilla Karaoğlan, Mustafa Öğretmenoğlu sahalarda yıldız gibi parladılar. Başakşehir-Göztepe maçında ise Yaşar Kemal Uğurlu’yu biraz tavizkâr gördüm. Dikkat et evlat, bu işin sonrası pek selamete gitmez.

Yazarlar

Bravo gençler
Argun Darıcı