Gökmen Özdenak
25 Ağustos 2020

Bırakın enkaz edebiyatını!


Futbol camiasının içinde olan herkes koronavirüs nedeniyle tedirgin. Takımlarda üst üste çıkan pozitif vakalar hem oyuncuları hem de izleyicileri korkutuyor. Ancak tek sıkıntımız bu değil. Büyük taraftar kitlelerine sahip, Türk futbolunun yaşamasında ve gelişmesinde örnek olan yüz yılı devirmiş camiaların dibe vurmasını görmek üzücü. Ben Galatasaraylıyım ve divan üyesiyim. Senelerdir başkanlık seçimlerinde adaylar büyük vaatlerle yola çıkıp sonrasında enkaz edebiyatı yaparak yaşamayı seçmekteler. Sadece Galatasaray’da değil diğer camialarda da böyle. Bu büyük yanlış. O zaman ‘Neden geldin? Hesap yapacak kapasiten yok mu’ diye sorarlar. Kulübün ne kadar borcu, ne kadar alacağı var bilmiyor musun? Bugünkü Galatasaray yönetimi, camiası tarafından ağır eleştiriler alıyor. Beşiktaş yönetimi aynı şekilde. Fenerbahçe’yi bundan ayırabilir misiniz? Mümkün değil… Bakın hep enkaz edebiyatı… Geçmişi eleştirip nereye varacaksınız? O zaman gelmeyin. İnsanları ümitlendirip ondan sonra yarı yolda bırakmayın.

Geri geri giderek ilerleyemezsiniz

3 büyük kulübün geleceğin takımını yaratma lüksü yok. Her sene sorumsuzca harcanan paralar sonucunda kulüpler iflas noktasına geldi. Pandemi sürecinde de tribünler boş olduğu için ayrı bir sıkıntı yaşamaktalar. Hem maddi hem de manevi kayıp söz konusu. Transferde Galatasaray sessiz gidiyor, Beşiktaş’ta Başkan Ahmet Nur Çebi sürekli Fikret Orman dönemini eleştiriyor. Siz beraber çalışmadınız mı? Neden sürekli geri dönüyorsunuz?

Burada bugünkü maça da değinmek istiyorum. PAOK’la Şampiyonlar Ligi ön elemesinde tek maç ve deplasman olması nedeniyle zor bir oyun olacak. Umarım Türkiye’nin avantajına olacak bir başarıyla ülkeye dönerler. Fenerbahçe’ye gelirsek… Benim oynadığım dönemden beri Fenerbahçe’ye en büyük zararı veren Fenerli medyadır. Abartılı manşetlerin ne kadar büyük zarar verdiğini herhalde görmek istemiyorlar. Gökhan Gönül ve Caner Erkin’in yaşları itibariyle emekli olmaları gerekirken büyük transfer yapılmış gibi koca koca resimler… Kulüp başkanı kim? Ali Koç. Kendisini tebrik ediyorum, biz sizin vizyonunuzu anlayamamışız.

Arda Turan ve Falcao

Arda Turan’ın Galatasaray’a dönmesine vesile olan kişileri eleştirmeyelim. Arda hakkında ağır yazılar yazmama rağmen dönmesine ben de sevindim. Avrupa’da yakaladığı başarılar ortada. Ama maalesef bunları iyi kullanamadı.

Ne içtiğini bilmeden gece kulüplerinde saldırgan tavırlar ona yakışmadı. Artık Galatasaray’da iyi performans göstermek zorunda. 2 sene birlikte oynadığı Radamel Falcao ile takım arkadaşlığı yapacak olması en büyük şansı. Arda Turan, Galatasaray camiası, hocası ve taraftarının sana sevgisini heba etme.

Yazarlar

Bırakın enkaz edebiyatını!
Gökmen Özdenak