Adnan Aybaba
17 Nisan 2021

Bir şımarıklığın ağır faturası


Beşiktaş şampiyonluk yolunda çok kritik bir eşiği aştım derken sorumsuzluklarıyla bedel ödedi. Oysa karşılaşmanın başında penaltıyla iş bitebilirdi. Ancak N’Koudou, Larin’in ısrarına karşın topu alıp laubali bir vuruşla penaltıyı kaçırdı. Bu kardeşimiz, İngiltere’de sanırım hiçbir şey öğrenmemiş. Yıllık 1.6 milyon Euro maaş alıp öyle lakayt penaltı kullanıp kaçırınca da sırıtamazsın. Böyle profesyonellik olmaz. Kara Kartal bu arada Cenk ve Aboubakar’ın yokluğunda, bir anlamda forvetsiz, Kulusic’in topu iki kez kendi kalesine göndermesiyle “Tamam iş bitti” dedi. Ama öyle olmadı.

Şampiyonluk stresi Beşiktaş’ı sarmış durumda. Bunu oyuncuların mimiklerinden, vücut dillerinden anlayabiliyorsunuz. Dünkü karşılaşmada da bu sahada en çok dikkat çeken noktaydı. Buna iki forvetin yoksunluğu da eklenince 3 puan alınamadı.

Son 7 karşılaşmasında 5 galibiyet alan, Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın gelmesiyle bir başka kimliğe bürünen Ankaragücü’nü bu kadar hafife alırsan 2-0 öne geçtikten sonra bu puan kaybını da yaşarsın. Beşiktaş, bu mücadelenin ardından dün Gençlerbirliği deplasmanında 2-0 geriden gelip 3-2 kazanan Sivasspor ile deplasmanda oynayacak. Bu maç bence Beşiktaş’ın kırılma maçıdır.

Yazarlar

Bir şımarıklığın ağır faturası
Adnan Aybaba