Alper Mert
24 Temmuz 2020

Bir avuç inanmış insan


2014’te davaya inanan bir avuç insan kulübü satın aldık. Sadece 5-6 kişi bir şirket kurup kişisel sorumluluk aldık” dedi şampiyon Başakşehir’in Başkanı Göksel Gümüşdağ… 1990 yılında Nurettin Sözen tarafından kurulan İBB Spor’un futbol şubesi 2014 yılında davaya inanan Göksel Gümüşdağ, Mustafa Saral, Mehmet Nuri Ersoy, Ömer Faruk Ayvacı, Mahmut Volkan Sarıhan, Mesut Altan, Kaan Şahin tarafından 7 milyon TL’ye satın alındı.

İsimlerin tamamı AK Parti ile teması olan siyasetçi, iş insanı ya da bürokratlar. Bu durum tabii ki suç değil. AK Parti’ye yakın isimler kulüp satın alamaz gibi bir durum söz konusu değil. Ancak insanın ağrına giden siyasi destekle yürüyen bir projenin üzerinden şahsi kahramanlık hikâyesi yazılmaya çalışılması.

Daha geçen hafta Kütahya, Edirne, Tekirdağ, Siirt, Adıyaman, Isparta, Karaman gibi il takımlarının aralarında bulunduğu BAL temsilcileri pandemi sebebiyle TFF’nin verdiği kararı protesto etmek için Riva’ya gitti ve polis barikatları ile karşılanıp resmen suçlu muamelesi gördüler. 7 ilin temsilini yapan bu yöneticiler davalarına inanmadıkları için mi takımları amatör liglerde mücadele edip TFF kapısında polisle karşılanıyorlar? Ya da gazeteci Alper, bakkal Osman, kasap Hayri, taksici Kemal inanarak bir araya gelsek Başakşehir yönetimi kadar başarılı olabilir miyiz?

Siyasetin adamı olmadan, siyasetin ticari ve sportif desteğini almadan yakalanmış bir başarı yoksa, “İnanmış bir avuç insan” sloganına toplumun destek verip sahip çıkmasını bekleyemezsiniz.

Yazarlar

Bir avuç inanmış insan
Alper Mert