Melih Sadıkoğlu
14 Nisan 2021

Beşiktaş’ın mucizevi üçlüsü


SPOR dünyasında geçmiş tarihten bu yana bir takım içinde ‘Müthiş ikili, süper üçlü gibi’ tanımlamalarla ortaya çıkarılan isimleri gördük. Basketbolda NBA’de büyük ses getiren LeBron-Wade-Bosh üçlüsü ve futbolda son olarak Barcelona’da Messi-Neymar-Suarez gibi 3’lüler damga vurmuştu. Ülkemizde bu sezon ‘En iyi’ diyebileceğimiz 3’lü Beşiktaş’la birlikte doğdu, coştu ve coşturuyor: Aboubakar-Larin-Ghezzal…

İki forvet 15’er golle toplamda 30 kez rakip ağları sarsarken Ghezzal’ın 14 asisti ve 3 golü tek kelimeyle muazzam. Bunların arkasında 4 gol-8 asistli Atiba da var. Bu isimlerin Sergen Yalçın’ın oyun sistemiyle birlikte buldozere dönüşmesi hiç yaşanması beklenen bir durum değildi. Sezon başında Aboubakar’da sakatlık şüphesi… Larin, Belçika’dan kiralamadan dönmüş ve Rachid Ghezzal, ‘Sönmüş bir yıldız’ havasıyla Beşiktaş’a geldi. Bu sebeplerden dolayı bu 3 futbolcunun skor patlamasını büyük bir mucize olarak görüyorum.

Şampiyonluk yolunda çok büyük bir ivme yakalayan Kartal’ın önü açık. Ankaragücü galibiyetiyle birlikte serinin 3 maça çıkması oyuncuların inancını daha da yükseğe çıkaracaktır.

Yazarlar

Beşiktaş’ın mucizevi üçlüsü
Melih Sadıkoğlu