Adnan Aybaba
25 Ekim 2019

BEŞİKTAŞ’A YAKIŞMIYORSUNUZ


Sayın Ahmet Nur Çebi başkan oldu. Kongreden sonra Abdullah Avcı ziyaret edildi. Futbolcular için yeni başkan ve yönetim artı motivasyon oldu. Saha dışında herkes Beşiktaş’ın büyüklüğünü farkında ama saha içerisinde bu büyüklüğü temsil eden ne futbol kalitesi ne de oyuncu grubu var. Futbol adına bu takım ne yapıyor? Şu tribünlere gelen binlerce ve ekran başındaki milyonlarca taraftar ne düşünüyor? Resmen insanlarla dalga geçiliyor gibi bir durum var.

Takımdan gönderilmesi konuşulan Necip’e defansı teslim ediyorsun. Ljajic ve Oğuzhan ayakta duramıyor. Ama geceleri maşallah dinç ve güçlü duruyorlar. İş armaya fayda noktasına gelince ortada yoklar. Beşiktaş’ta sadece Caner’in kanadı çalışıyor. O da aldığı her topu orta yapıyor. Uygulanan tek taktik bu. Umut Nayir oyuna girdi. Görevini yaptı, golünü attı. Çok mutlu oldum. Bir de genç futbolcu Kartal oyuna girdi. Nihayet kalbiyle mücadele futbolcu gördük. Karius ilk kez önemli toplar çıkardı. Bu da Braga’nın daha çabuk skora gitmesini engelledi.

Oyunun kontrolü 90 dakika boyunca rakip takımın elindeydi. Onlar nasıl isterse Beşiktaş öyle oynadı. Ben skor yazarlığı yapmam spor yazarlığı yaparım. Ortaya konan futbola ve mücadeleye bakarım. Dost acı söyler, beyler siz Beşiktaş’a yakışmıyorsunuz.

Yazarlar

BEŞİKTAŞ’A YAKIŞMIYORSUNUZ
Adnan Aybaba