Melih Sadıkoğlu
30 Aralık 2020

Beşiktaş, artık en güçlü aday


Beşiktaş’ta, doğru planlamanın sonucunda tıkır tıkır işleyen bir görüntü var. Teknik Direktör Sergen Yalçın ve ekibi, Başkan Ahmet Nur Çebi’nin güvenini boşa çıkarmadan yoluna devam ediyor. Yönetim, herhangi bir baskı yapmadan ne teknik heyeti ne de futbolcuları stres altına sokuyor. Bu durum da sahaya olumlu yansıyor. Sergen Hoca’yla birlikte işini çok iyi yapan bir yardımcı antrenör grubu var. Çağdaş Atan’ın Alanyaspor’da son haftalarda düşüş yaşasa bile genel anlamda başarılı olması bunun göstergesi…

Sergen Yalçın, Şenol Güneş’in şampiyonluklar yaşadığı kadronun kulübesinde bile oturamayacak futbolcularla lig ikinciliğine yükseldi. Son 7 maçta 6 galibiyet alarak ve gol sayısını 29’a yükselterek buralara geldi hem de dünya markası isimlerle değil işini doğru yapan futbolcularla… Aboubakar ve Josef’in yokluğunda Sivasspor karşısında hız keseceği düşünülen Kartal’da Güven, Larin ve Oğuzhan’ın attığı goller galibiyeti getirdi. Eksiklerin yerine forma giyen futbolcuların skora katkı yapması kulübenin de hazır olduğunu gösterdi.

Beşiktaş, hiç şans verilmemesine rağmen Galatasaray ve Fenerbahçe’yle birlikte şampiyonluğun favorileri arasına girdi. Genel tabloya baktığımızda da sezonun ikinci devresi İstanbul’un 3 büyüğünün arasında kıyasıya bir yarışa sahne olacak.

Yazarlar

Beşiktaş, artık en güçlü aday
Melih Sadıkoğlu