Bakan Soylu’nun kuzenini öldüren şüpheli, adliyede

Bakan Soylu’nun kuzenini öldüren şüpheli, adliyede

Trabzon’un Of ilçesinde dün İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun kuzeni Sefa Dönmezi (59), tabancayla vurarak öldüren Fatih U. (53), güvenlik gerekçesiyle gözaltında tutulduğu Sürmene İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edildi.

Olay, dün akşam saatlerinde Atatürk Bulvarında meydana geldi. Fatih U. ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylunun kuzeni Sefa Dönmez arasında daha önce mahkemelik de oldukları balıkçı damı meselesi nedeniyle tartışma yaşandı. Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda Fatih U., belinden çıkardığı tabanca ile Dönmeze 5 el ateş etti. Dönmez vücuduna isabet eden kurşunlarla yere yığıldı. Çağırılan sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Of Devlet Hastanesine kaldırılan Dönmez, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. Olaydan sonra Fatih U. silahı ile birlikte polise teslim oldu.

ÇELİK YELEKLE ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Cinayetle ilgili soruşturma sürerken, şüphelisi Fatih U., güvenlik gerekçesiyle sorgusu için Sürmene İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Sorgusu tamamlanan Fatih U., sağlık kontrolü için hastaneye, ardından da çelik yelek giydirilerek Of Adliyesi’ne sevk edildi.

Öte yandan Sefa Dönmez’in cenazesinin, ikindi vakti Of ilçesinde kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verileceği belirtildi. (DHA)

Gündem

Bakan Soylu’nun kuzenini öldüren şüpheli, adliyede
Gündem