Azarcı vali özür diledi

Azarcı vali özür diledi

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Covid-19 önlemleri kapsamında kentin en kabalalık caddesi olan Gazi Bulvarı’nda denetim yaptı. Döner satan bir işletmeye giden Atik, dönerci ustasının elinde eldiven görmeyince uyardı. Döner ustasının döner kesmeye devam etmesi üzerine Vali Atik, polis ekiplerine işletme hakkında tutanak tutulup kapatılması talimatını verdi. Valinin bu tutumu sosyal medyada tepki çekti.

Tepkiler üzerine açıklama yapan Atik, özür diledi. Atik, “Gün boyu yapılmış olan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü” dedi. Vali daha sonra bir başka esnafa da “Neden maske takmıyorsun?” diye sordu. “Canıma yetti” diyen esnaf valiye;

“Gebermek istiyorum. Piyasanın haline bak. Salı günü 15 lirayla kapattık, çarşamba günü 100 lira. 100 liranın hepsi kâr olsa ne olur?” diye sitem etti.

Soylu: Özrü yerinde olmuştur

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Atik hakkında Twitter’dan “Özrü yerinde olmuştur” açıklaması yaptı. Soylu, “Devletin cemal ve celal yüzü vardır. Biri tevazu ve yumuşaklığı, merhameti, diğeri azameti ve sorumluluğunu anlatır… Yöneticilerimizin vatandaşa yüzü hep cemal olmalıdır” dedi.

İsmail YILMAZ/KORKUSUZ

Gündem

Azarcı vali özür diledi
Gündem