Gökmen Özdenak
4 Ekim 2021

Ayağınızı denk alın!


Ligde 4 maç kazanamamışsın, üstüne Göztepe’yi yenip Marsilya karşısında da çok iyi mücadele etmişsin. Herkes seni, dün akşamki maç öncesinde favori gösteriyor. Karşında galibiyeti olmayan, lig sonuncusu Rize var. 5. dakikada Mostafa ile öne geçip avantajı eline alıyorsun. Yaptığın baskı da 10 dakika daha devam ediyor. Sonra ne oluyor? Sürekli yan pas, geri pas. Bir de inanılmaz bir savunma zaafiyeti. Lig sonuncusu da olsa gözünün yaşına bakmazlar, kalende gördüğün iki golle 2-1 geriye düşersin.

Fatih Hoca, sıkıntıları hâlâ görmüyor musun? Senin, skor avantajını da eline aldığın maçta farka gitmen gerekir. Ancak aldığın galibiyet bile mucize! Mostafa 2-2 yaptı, 86’da Berkan saçma bir hareketle hem penaltı kazandırdı hem atıldı. Bir de üstüne Boldrin penaltıyı dışarı attı. Dakika olmuş 90+11, mucize bir golle kazandın. Bu galibiyet ölçü değil, Galatasaray ayağını denk almalı!

Skorun 2-2’ye geldiği pozisyonda iki Cimbomlu futbolcu faul almak için sahtekârlık peşinde. Peki Muslera, sen orada o pası nasıl Berkan’a atarsın? Bu kadar mı tecrübesizsin!

Yazarlar

Ayağınızı denk alın!
Gökmen Özdenak