Avukatı yanağından ısıran sanığın cezası belli oldu

Avukatı yanağından ısıran sanığın cezası belli oldu

Bursa’da haciz işlemi sırasında Avukat Cüneyt Bülent Şekeri yanağından ısırdığı gerekçesiyle yargılanan Ömer Konuk 2,5 yıl, bıçakla yetkilileri tehdit eden annesi Sevim Konuk ise 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 27 Temmuz 2018de Orhanelinin kırsal Göynükbelen Mahallesinde meydana geldi. Bursa Barosu avukatlarından Cüneyt Bülent Şeker, haciz işlemi için Ömer Konukun evine gitti. Haciz memurlarını gören Ömer Konuk ve annesi Sevim Konuk, yetkililere direndi. Çıkan arbede sırasında Ömer Konuk, Şekeri yanağından ısırdı. Sevim Konuk ise yetkilileri bıçakla tehdit etti. Olayın ardından Ömer Konuk ve annesi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen anne ve oğlu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ANNE VE OĞLUNA CEZA

Haklarında Orhaneli Asliye Ceza Mahkemesinde kasten yaralama, yargı görevi yapan kişilere görevini yaptırmamak için direnme, kamu görevlisine hakaret ve mala zarar verme suçlarından dava açılan Ömer ve Sevim Konuk’un yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya Cüneyt Bülent Şeker, Ömer ve Sevim Konuk ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti, Ömer Konuka kasten yaralama ve görevi yaptırmamak için direnme suçlarından 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Sevim Konuk ise yargı görevi yapan kişilere görevi yaptırmamak için direnme suçunu bıçakla işlediği gerekçesiyle 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. (DHA)

Gündem

Avukatı yanağından ısıran sanığın cezası belli oldu
Gündem