Adnan Aybaba
9 Aralık 2019

Avcı çok geç kaldı


Aslında anlamlı bir maç. Biraz da duygusal… Yıllarca bu takımın kaptanlığını yapmış Tayfur Havutçu, yanında sezon başında gönderilen gönüllerin sevgilisi Quaresma. İster istemez akıllara şu soru geliyor: Bu Quaresma neden ayrıldı da gitmesi gereken birçok oyuncu takımda kaldı?

Yaşına rağmen yıllardır tanıdığı­mız Quaresma’ydı. Organizatör­lüğü iyi bir şekilde yaptı. Bunları söylerken Mustafa Pektemek’i de boş geçmeyelim. Attığı golün dışında girdiği pozisyonu da golle sonuçlandırsa skor 3-1 oluyordu.

Hakem, bariz gol şansından Hafez’i oyundan attı. Bu karar tartışılır ama o dakikadan sonra Abdullah Avcı’dan oyuna müdahale bekliyordum. Çift ön liberodan birini çıkarıp 15. dakikada 10 kişi kalmış rakibinin karşısında Umut veya Güven’i oyundan alabilirdi ve çift forvete dönebilirdi. Beşiktaş çift forvetle oynamaz diye bir kural mı var? Nitekim, 60. dakikada oyuna aldığın Umut attığı 2 golle Beşik­taş’ı ipten aldı. Yani bizim dediği­mizi onaylamış oldu.

Hep söylüyoruz; Beşiktaş futbol oynamıyor. Tempoyu ayarlaya­mıyor. Oyuna ağırlığını koyamı­yor. Kaldı ki, rakip maçın büyük bölümün 10 kişi oynuyor. Üstelik, bu takım sana baskı yapıyor, pozis­yonlar buluyor ve goller atıyor.

Oyuna müdahalede geç kalan Avcı’yı dün futbolcuları kurtardı.

Yazarlar

Avcı çok geç kaldı
Adnan Aybaba