Mustafa Kanarya
21 Eylül 2019

Atış serbest!


Allah’tan Şampiyonlar Ligi var. Resmen gözlerimizin pası silindi. Tempo yüksek, mücadeleler kıran kırana. Rakibe saygı derseniz üst düzeyde. Kimse hakemin üzerine yürümüyor. Taraftarlar maçın içinde. Teknik adamlar, takımlarının gücü ölçüsünde nasıl sonuca gidileceğinin dersini veriyor.

Duran top organizasyonlarına hayran kalmamak elde değil. Bayern’in üçüncü golü ve Valencia’ya Chelsea deplasmanında galibiyeti getiren gollerdeki organizasyonları izlerken ağzınız açık kalıyor. Hele bir Atletico Madrid-Juventus karşılaşması vardı ki izlemeyen çok şey kaçırdı.

Avrupa kulüpleri ile Türk kulüpleri arasında makas her yıl açılıyor. Sadece ekonomik anlamda değil, futbol adına da durum böyle. Ligimiz başlayalı 4 hafta oldu, kan gövdeyi götürüyor. Herkes suçlu arıyor, birbirine sallıyor. TFF ve MHK zaten olağan şüpheli. Kulüp yöneticileri, teknik adamlar, futbolcular sütten çıkmış ak kaşık çünkü.

Şu saha dışı kavgalara, tartışmalara, komplo teorilerine, birilerini hedef göstermeye devam, taraftara şirin görünmeye devam edin siz. Nasıl olsa atış serbest. Üç-beş yıl sonra Türkiye şampiyonu Şampiyonlar Ligi gruplarına doğrudan gidemediğinde kimi suçlayacaksınız bakalım?

Yazarlar

Atış serbest!
Mustafa Kanarya