Melih Sadıkoğlu
22 Haziran 2022

Atiba’ya helaldir


TFF, yabancı sınırlamasına geçen sezondaki gibi devam edileceğini açıkladı. Bununla birlikte Beşiktaş’ta efsaneleşmiş bir isim olan Atiba Hutchinson’ın 1 yıllık yeni sözleşme konusu gündeme geldi. Yaş 39 ama mücadelesiyle ‘Daha bitmedi’ mesajı veren Kanadalı tecrübeyle ilgili şu an gelişmeler olumlu ilerliyor. Beşiktaş yönetimi, Atiba’yla ekonomik anlamda bir tasarruf edip yola devam etmek istiyor.

32 yaşındaki Saiss’in yıllık maaşına bakıldığında Atiba’ya her kuruş helaldir. Faslı stoperin Premier Lig tecrübesi ölçü olabilir. Her kuruşu dikkatle harcayacaklarını dile getiren yöneticilerin Saiss’e ödenecek senelik 2 milyon Euro’daki tezatlık çok ilginç. Beşiktaş’ın parası sokağa atılmamalıdır elbet ancak iyi bilinmelidir ki Atiba, şu ana dek aldığı kuruşu sonuna kadar hak eden tek isimdir. Umarım kısa sürede anlaşmaya varılır.

Forvet konusunda çalışmalara hız veren siyah-beyazlı idarecilerin işi çok zor. Mevcut döviz kuru ve ligin düşük kalitesi nedeniyle önemli bir golcüyü buraya getirmek gerçekten güç. Valerien İsmael’in ısrarla istediği bir isim var, o da Wout Weghorst… Hollandalı golcü, bir önceki cümlede bahsettiğim gibi Süper Lig’in kalitesizliğinden dolayı çekingen.

Yazarlar

Atiba’ya helaldir
Melih Sadıkoğlu