Adnan Aybaba
18 Aralık 2020

Atakan atak yapar!


Sergen Hoca, uzun süredir fazla oynama şansı bulamayan oyunculara görev verdi. Gençleri de bunların arasına kattı. Atakan Üner’i çok beğendim. Genç, pırıl pırıl, kalbiyle oynayan bir çocuk. Henüz 21 yaşında. Sezon başında Altınordu’dan alındı. Bir dakika durmadı. Larin’in golündeki pası ve topun şiddeti tam derslik. Atakan, şans bulursa atak yapar, formayı kapar. Yabancılara milyonlarca Euro döküleceğine böyle gençleri takıma kazandırmak gerekir.

İkinci yarıda Kartal oyuna girdi. İstekli ve çalışkandı. Aldığı süreler arttıkça faydalı olacaktır. Arkadaşlar, olay bu işte. Gençlere sadece böyle maçlarda değil her zaman şans verilmedi. Liverpool’un hocası Klopp, Tottenham’a karşı 19 yaşında iki gence (Rhys Williams ve Curtis Jones) 90 dakika şans verdi. Orada bunlar yapılıyorsa, burada neden yapılmasın?

Vida, sanki sahada değildi. Uzun süredir küskün. Vida’nın kazanılması gerekiyor. Kupa maçı olmasına rağmen alınan galibiyet moral verdi. Bu maçtaki derslerin alınıp alınmadığını gelecek haftalarda hep birlikte göreceğiz.

Yazarlar

Atakan atak yapar!
Adnan Aybaba