Bayram Aydın
27 Ağustos 2019

Asıl fırtına Kadıköy’de


Atina’dan müthiş bir skorla dönerek Avrupa’da ‘Ben de varım’ diyen Trabzonspor, muhteşem taraftarı önünde Malatyaspor’u yenerek üç puan ile tanıştı. Ancak Trabzonspor, taraftarları gibi muhteşem değildi ama kazanmayı AEK karşısında olduğu gibi Malatya maçında da alışkanlık haline getirmeyi başardı. Tabii ki bunda en büyük pay Ünal Karaman’ın.

Oynayacağı her rakibi titizlikle inceliyor ve iyice analiz ederek planlarını ona göre yapıyor. Kaptana ise ayrı bir parantez açmalıyız. Sosa sorumluluk aldığında mükemmel işler çıkartıyor. Arjantinli oyuncunun aldığı yıllık garanti 3 milyon 250 bin Euro’yu her zaman eleştirmişimdir ama oynadığı futbol ile bunu hak etmeye başladı gibi gözüküyor.

Yusuf Yazıcı’nın yokluğu çok derinden hissedilse de Karaman, onun yerine bir başka Yusuf hazırlıyor. Evet adı Yusuf Sarı ve bu sezon Trabzonspor’un yaptığı en iyi transferlerden birisi. Haftalar geçtikçe genç oyuncu daha çok süre alacak ve kalitesini ortaya koyacaktır. Gelelim Fenerbahçe karşılaşmasına. Ondan önce perşembe günü oynanacak olan AEK maçını hiç düşünmüyorum bile. Ünal Karaman, Kadıköy’deki mücadeleyi kafasında oynamaya başlamıştır. Fenerbahçe karşısında çok sert bir fırtına eserse kimse şaşırmasın. Özlenen ve hatta şampiyonluk şarkılarının söylenmeye başlandığı Trabzonspor geliyor. O sene, bu sene mi acaba?…

Yazarlar

Asıl fırtına Kadıköy’de
Bayram Aydın