Gökmen Özdenak
21 Haziran 2021

Artık düşünmek için tam zamanı!


Avrupa Futbol Şampiyonası’nda özellikle yurtdışında oynayan futbolcularımızdan çok ümitliydim. Bu oyuncuların gelişim anlamında Teknik Direktör Şenol Güneş’e çok katkı sağlayacaklarını düşünüyordum. Ancak bu konuda kamuoyunun büyük bölümü gibi ben de yanıldım. Oynadığımız 3 maçta da kadronun, disiplinden çok uzak kaldığını gördük. Burada oyuncuların da teknik ekibin de suçu var.

Turnuvaya katılan takımlar arasında hem en kötü futbolu oynayan hem de en disiplinsiz olan takım bizdik.

Bu turnuva bizim için umutken çok büyük hayal kırıklığı oldu. Hırs yok, kazanma azmi yok. Herkes bitse de gitsek havasında. O yüzden 2022 Dünya Kupası Elemeleri için herkesin şapkasını önüne koyması lazım. Federasyonun, teknik ekibin ve oyuncuların tümünün. Aksi takdirde yakaladığımız bu genç jenerasyonu heba edeceğiz.

Disiplin konusunda futbolcuların kendisini eğitmesi şart. Ve yurtdışındaki disiplini burada da uygulamaları gerekiyor. Her zaman Fatih Terim gibi disiplinli ve otoriter hoca bulamazsınız.

Sonuç 3’te 0’la başta güzel futbol bekleyen ülkemiz, teknik direktör, futbolcular ve federasyon hep birlikte kaybettik. Dileğimiz bir daha böyle bir turnuva yaşamamak. Yoksa Türk futbolu daha da kan kaybeder.

Yazarlar

Artık düşünmek için tam zamanı!
Gökmen Özdenak