Gökmen Özdenak
7 Ocak 2020

Arda Turan affedilmeli


Bu kadar sert bir yorumcu olmama rağmen neden yumuşadığımı düşünenler haksızlık ederler. Tamam Arda, yanlış yapmıştır ve bunu herkes kabul ediyor. Ama büyükler, gelip özür dilendiği zaman affedici olmalılar. Altyapıdan, top toplayıcılıktan buralara gelen kaç oyuncunuz var? Üstelik 14 milyon Euro kazandırarak gitti. Onun gibi Avrupa’ya gitmiş ve başarılı olmuş kaç oyuncunuz var?

Atletico Madrid’te 4 sene oynadı ve 40 milyon Euro karşılığında Barcelona’ya gitti. İlk senesi mükemmeldi. İkinci senesinde çevresindeki yanlış arkadaşlarının kurbanı oldu. Arda’yı kendi çıkarları adına kullanarak çocuğu mahvettiler. Bir anımı paylaşayım. 8-10 sene önce butik sinema kapatmıştı kız arkadaşı için. Gazeteciler yakalayınca, “Sinema değil stat bile kapatırım” dedi. İşte buna sinirlenerek ağır bir yazı yazmıştım ve beni dava etmişti. Sonrasında bizim Serhat Ulueren “Florya’ya davetliyiz” dedi. Arda davet etmişti. Bizi çok iyi karşılamıştı. Kendisine, “Sen çok özel bir oyuncusun. Çevrende suni kalabalık oluşur. Bunlar senin şöhretinden ve parandan istifade etmeye çalışırlar. Bunlara dikkat et, yoksa kaybolursun” demiştim. Durum ortada.

Arda yetiştiği yere geri döndü ve bugün eleştiriliyor. Mustafa Cengiz ve Fatih Terim Galatasaray’ın altyapısından yetişmiş bu değere destek vermek zorunda. Her ne kadar ‘Oyuncunun geçmişine yatırım yapmıyoruz’ derseniz de bu Arda için geçerli değil. Tekrar yuvasına dönmesi için taraftarından, camiasından, başkanından hocasına herkese bu çağrıyı yapıyorum.

Yazarlar

Arda Turan affedilmeli
Gökmen Özdenak