Araziler para basacak

Araziler para basacak

Fenerbahçe, sahip olduğu gayrimenkullerden önemli gelirler elde etmeyi hedefliyor. Ülker Sports Arena’nın yanındaki arazide Ülker Grubu ile ortak bir projeyi hayata geçirmeyi düşünen sarı-lacivertli yönetimin Kenan Evren Lisesi ile ilgili de önemli planları bulunuyor.

Pandemi süreci tüm kulüpler gibi Fenerbahçe’yi de mali anlamda büyük sıkıntıya soktu. Fenerbahçe yönetimi, Gebze, Antalya ve Ankara’daki gayrimenkulleri değerlendirmeyi planlıyor. Sarı-lacivertliler, finansal açıdan kulübü düzlüğe çıkarmak için Kenan Evren Lisesi arazisi ve Ülker Sports Arena’nın yanındaki arazide düşünülen projeler için somut adımlar atmaya başladı.

BİLBOARD ASILACAK

Üzerinde temlik olmayan iki arazide yapacağı projelerden elde edeceği tüm gelir kulübe kalabilecek. Ülker Sport Arena’nın yanındaki arazide Ülker Grubu ile ortak bir proje gerçekleştirilecek. Kenan Evren Lisesi arazisi 1 yıl sonra kulübe devredilecek. Devir sonrası inşaat sürecinde arazinin yol tarafına bilboardlar asılacak. Yönetim, bu bilboardlardan gelecek gelirle kira bedelini çıkarmayı planlıyor.

Galip ÖZTÜRK

Spor

Araziler para basacak
Spor