İstanbul’u sağanak vurdu: Alt geçitte can pazarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce öğle saatlerinden itibaren Trakya ve başta Avrupa yakası olmak üzere İstanbul’da kuvvetli ve gök gürültülü sağanak beklendiği duyuruldu. Uyarının ardından İstanbul’da kuvvetli yağmur başladı. Yağmur özellikle Avrupa yakasında etkili oluyor.

İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nden yapılan açıklamada, öğle saatlerinden itibaren başta Avrupa yakası olmak üzere İstanbul ve Trakya (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) çevrelerinde etkili olacak gök gürültülü sağanakların, yarın sabah saatlerine kadar aralıklarla yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiği belirtilmişti. Su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edilmişti.

İSTANBUL’DA YAĞMUR: ALT GEÇİTTE ARAÇ KALDI

İstanbul’un Avrupa yakasında kuvvetli sağanak yağmur etkili oluyor. Bayrampaşa’da alt geçitte araç mahsur kaldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısının ardından İstanbul’da kuvvetli yağmur başladı. Yağmur özellikle Avrupa yakasında etkili oluyor. Esenyurt, Fatih, Kağıthane ve Beykoz başta olmak üzere birçok ilçede aniden etkili olan yağış nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bayrampaşa’da alt geçitte bir araç suya gömüldü.

ESENYURT’TA YAĞMUR SÜRÜCÜLERE ZOR ANLAR YAŞATTI

Esenyurt’ta sağanak yağmur sürücülere zor anlar yaşattı. Yağışta ilerleyemeyen motosiklet sürücüleri, araçlarını D-100 Karayolunda bırakarak yağmurun bitmesini bekledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılarından ardından İstanbul’da kuvvetli yağmur başladı. Esenyurt’ta etkili olan yağmur, D-100 Karayolu’ndaki sürücülere zor anlar yaşattı. Yağmur nedeniyle yan yolda oluşan su birikintileri nedeniyle sürücüler ilerlemekte güçlük çekti. Motosiklet sürücüleri de araçlarını üst geçidin altına bıraktıktan sonra yağışın bitmesini beklemeye başladı.

TOPKAPI VE BAYRAMPAŞA’DA ALTGEÇİTLERİ SU BASTI

İstanbul’da’da etkili olan yağmurla birlikte Bayrampaşa ve Topkapı’da altgeçitleri su bastı. Araçlar suya gömüldü.

Meteorolojinin uyarısının ardından İstanbul’da yağmur başladı. Bayrampaşa’da bulunan altgeçidi su bastı. Buradan geçmek isteyen otomobil suya gömüldü. Aynı manzaralar Topkapı’da da oluştu. Altgeçitleri su bastı, araçlar mahsur kaldı. İhbar üzerine su basan noktalara ekipler sevk edildi. Ekipler, su tahliyesi için çalışmalara başladı

BAYRAMPAŞA’DA ALTGEÇİDİ SU BASTI

İstanbul’da aniden bastıran sağanak yağış, su baskınlarını da beraberinde getirdi. Bayrampaşa’da bir alt geçit yağmur sularıyla doldu. Altgeçitteki bir sürücü eğitim aracı da sular altında kaldı.

Bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, altgeçitteki suyu tahliye etmek için çalışmalara başladı.

(DHA-İHA)

Gündem

İstanbul’u sağanak vurdu: Alt geçitte can pazarı
Gündem