Trabzonspor 12 yıl sonra Samsun’da Karadeniz derbisine çıktı. Maça ilgi yüksekti, tribünlerin özlenen şekilde dolu olması futbola olumlu yansıdı, fakat az da olsa sahaya yabancı cisimler atanlar vardı.

Sahaya sırtını dönmüş tribünlere bakan güvenlik görevlileri ne işe yarar? Trabzon’a bakınca Onuachu 11’de sahaya döndü fakat bu kez, maçta kenara inip orta yapan kanat oyuncuları sahada yoktu. Denswil yedek beklerken Mendy de orta sahaya çekilince her bölümün ayarları bozulmuş oldu. Bu uyumsuzluk skora yansıdı. Ligdeki üçüncülük mücadelesinde kendini biraz daha rahat hisseden Abdullah Avcı çaktırmadan rotasyona gitmiş. Fakat hesaplanmayan karşılarında evinde en az kaybedenlerden ve küme düşme potasından uzaklaşmak isteyen bir Samsunspor vardı.

Hafta arası kupa finaline uzanma maçına çıkacak olan Trabzonsporlu oyuncuların aklı ordaydı. Abdullah Avcı’nın takımın akordunu bozmasının cezasını ilk yarıda üç gol atan Samsunspor kesti, ikinci yarı değişikleri ile takımı toparlansa da skor lehlerine çeviremediler.

Mucit arkadaşlar sizlerin çizdiği canlı ofsayt çizgilerine bile tam güvenilmiyorken, gecikmeli yaptığınız sanal animasyonları nasıl ciddiye alalım. Abdulkadir Bitigen’den bir öğreti: Üç faul,  bir sarı kart. Tıpkı çocukların üç korner bir penaltı demesi gibi.