Gökmen Özdenak
3 Mayıs 2021

Ak mı kara mı derbide görürüz


Galatasaray, ligde zaman daralsa da hâlâ şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri. Haftaya Beşiktaş’ı yense işi karıştırıp zirve yarışına ortak olacak. Peki bu Galatasaray’da böyle bir ümit var mı? Bence yok… Sağ olsun Halil ve Emre Akbaba bireysel çabalarıyla goller attı da 3 puan geldi. Ama Cimbom’un düşmeyi neredeyse kabul etmiş bir takım karşısında aldığı sonuç yanıltmasın. Derbide göreceğiz gerçek gücü.

Başkan Mustafa Cengiz sanki şampiyonluk şansı yokmuş, bitmiş gibi teknik adamını, oyuncularını hiç olmadık yerde hedef gösteriyor. Sayın Cengiz, bu konuda, geride duran Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’yi örnek almanızı öneririm. Sizin rakibiniz Terim mi yoksa rakipler mi? Eğer Galatasaray rakibi dışarıda değil içeride ararsa o zaman vay haline.

Önemli galibiyet mi? Evet. Ama sorunlar kabak gibi ortadayken son sözü söyleyen Galatasaray’ın yerine yaralı bir aslan var. Bunda da herkesin payı var. Herkes kavgasını önce sahada versin, sonra sezon sonunda kim eteğindeki taşları dökecekse döksün. Artı dün benim İngiltere Premier Lig’de izlediğim futbola bırak yetişmeyi, bu lig ne zaman yaklaşacak? Yazık değil mi?

Yazarlar

Ak mı kara mı derbide görürüz
Gökmen Özdenak