Ali İskefli
30 Nisan 2021

Adı üstünde Süper Lig!


Son haftaya kadar şampiyonluk mücadelesi sürüyor, hem de en az 3-5 takımla. Küme düşme mücadelesi daha da çetin, ligin yarısı düşmeme mücadelesinde. İllaki düşecek son takım şampiyon gibi ligin sonunda belli olacak bravo… Sayın futbolun yöneticileri kalitenin bu olduğunu sandığınız sürece futbolumuzun bir adım ileriye gitmesi mümkün değil.

Futbolseverler artık resmin bütününü görüyor. Öne fırlayanın ipini tut, arkada kalanı aşağıdan it. VAR ve naklen yayınlar bunu iyice gözümüze soktu. Her yıl seyirci sayımız düşüyordu, şanslısınız ki bu yıl liglerimiz seyircisiz oynanıyor. Yoksa nasıl dip yaptığınızı görecektiniz.

Sezonu geç tamamladınız, takviminiz daralmıştı, şampiyonu tescillediniz, şirin görünmek için küme düşmeyi kaldırdınız, bu sezonu da 21 takımla çorbaya çevirdiniz. “Türk futbolcusunun önünü açacağız, yabancı sayısını azaltacağız” dediniz, alt ligleri amatörleri ve gençlerin yaş grubu liglerini oynatamadınız. Bu futbolcular ağaçta mı yetişecek!

Sahadaki durum ise her şey olacağına varır mantığı ile sürekli kendi yarı alanında top çevirmeye çalışan iki takım! Al topu eve götür. Bunu kim izler üç beş fanatik dışında.

Sayın yetkililer ligdeki rakiplerden yapılan transferde etik olmayan, başarılı olursak bonus verme uygulamasının önce teşvik priminin sonra da şikenin yerini almasın- dan önce önlem alın.

Yazarlar

Adı üstünde Süper Lig!
Ali İskefli