Ali İskefli
6 Mart 2021

Adalet istiyoruz


Ligde 27. haftanın en kârlı ekibi Beşiktaş oldu. Malatya deplasmanında Sergen Hoca normalin dışına çıkarak iki ön liberolu deplasman tertibi ile önceki haftalar kadar hücum etkinliğini sağlayamasa da tek
golle üç puan almasını bildi.

Haftanın kaybedeni Galatasaray oldu. Lider olarak gittiği Ankara’da lig sonuncusuna kaybetti. Maçta benim gördüğüm kazanan takım lehine verilmeyen 1 penaltı ve Galatasaray’ın golünden önceki faulü VAR’ın görmemesi. Mağlubiyeti tuzağa bağlamak iyi veya kötü oyunumuz kimseyi ilgilendirmez demek komik.

Bu yıl evinde defans yapanları aşamayan Fenerbahçe, ligin sonu yaklaşırken ideal 11’ini bir türlü bulamadı. Buna rağmen zirvede olması birçok şeyin üstünü örtüyor.

Futbol dünyasında herkes adalet istiyor, fakat sadece kendisi için. Kazanırken her şey mükemmel. Mağlubiyet sonrası adalet isteyenlerin, kazandıkları maçlardan sonra lehlerine yapılan hakem hatalarını gündeme getirdiğini duydunuz mu hiç?

Hakemlerimiz çok da iyi değil. VAR’a rağmen böyle. Her hakem seminerinde bir pozisyonu tartışıp, kurallarda esneme yapılmasın. Zaten yeteri kadar net olmayan, yoruma açık kurallarla hakemler işin içinden çıkamaz oldu.

Yazarlar

Adalet istiyoruz
Ali İskefli