Yusuf Şimşek
1 Aralık 2019

Adalet herkese lazım


Müthiş bir maç izledik. Bol aksiyonlu, bol pozisyonlu, bol gollü ve de bol tartışmalı bir gecede kaybeden olmaz. Futbol kazanır. Erken gol sonrasında her iki takım da oyun planını değiştirmek zorunda kaldı. Gollük pozisyonlar üreten Fenerbahçe, Serdar Aziz ile skorda dengeyi kurdu ve soyunma odasına beraberlikle girdi. Bir kere şunu söylemeliyim. Hiç kimse bahanelerin arkasına saklanmasın. Şampiyonluk kovalıyorsan her savunmayı çözeceksin, her takımı yeneceksin.

Tamam, Göztepe bu ligin iyi futbol oynayan takımlarından. Bunu kabul ediyorum. İsla, Hasan Ali ve Vedat’ın yokluğu handikap. Bunu da kabul ediyorum. Ancak Fenerbahçe gibi bir takımın böyle durumlarda sahaya sürdüğü yedeklerin de kendini hazır tutmak gibi bir sorumluluğu var. Kruse, Deniz Türüç ve Rodrigues maalesef sakatlığın etkisinden çıkamamış.

Alpaslan’ın kaçırdığı, bir başka deyişle Altay’ın kurtardığı penaltı kurallara göre tekrar edilmeliydi. Bu pozisyonun devamında Fenerbahçe öne geçti. Hakem VAR’a gitti ve golü iptal etti çünkü penaltıda ihlal vardı. Adalet herkese lazım. Geçen hafta Malatya’da Fenerbahçe’nin kaçırdığı penaltı atışında da aynı şekilde ihlal vardı ve pozisyon tekrar edilmemişti. İşte bu noktada insanlar haklı olarak isyan ediyor.

Yazarlar

Adalet herkese lazım
Yusuf Şimşek