Gökmen Özdenak
29 Kasım 2020

Adalen güçlüyse galip gelirsin


Galatasaray, geçen sezon yaşanan olayların ardından biraz çekinerek gittiği Rizespor deplasmanında oyuna da durgun başladı. Ancak gerçekten şampiyonluk yolunda çok önemli bir 3 puanı cebine koymayı başardı. Sarı-kırmızılı futbolcular, antrenmanda iyi çalışınca sonucun nasıl geldiğini, kendileri de görmüşlerdir. Yani adalen güçlüyse, yuvarlak afacana (top) hükmedebilirsin. Aksi takdirde yani sadece teknik kapasitene güvenirsen bu kez o sana hükmeder. Galatasaray, oyuncular sezon başında iyi çalışmadığı için ilk 9 haftada 10 puan kaybetti.

Sarı-kırmızılılarda bazı oyuncuların antrenman sonrası özel olarak gol vuruşu çalışması gerekiyor. Bunların başında da Diagne geliyor. Dün Rize karşısında biri penaltıdan üç gol attı ancak iki tane yüzde yüz pozisyonu da harcadı. Senegalli forvet geçen hafta da kaçırdıklarıyla 1-1’lik Kayseri beraberliğinin baş sorumlularından biriydi. Bu arada Diagne için ödenen bonservis bedelini bir kez daha hatırlatayım: 13 milyon Euro.

Eksikler nedeniyle, forma daha adaletli dağıtılmaya başlanınca daha iyi ve seyircinin tatmin olduğu bir Galatasaray sahneye çıktı. Bunun devam etmesi şart. Burada da görev takımına daha adil ve hakim bir Fatih Terim’e düşüyor. Geçen sezon son 10 haftada 22 puan kaybedilmiş ve şampiyonluk gitmişti. Bu kez emeklere yazık olmasın.

Yazarlar

Adalen güçlüyse galip gelirsin
Gökmen Özdenak