Seyran Ataklı
9 Şubat 2020

9 Şubat Aslan dolunayı: GÖLGELERiN GÜCÜ ADINA!


Bugün (Pazar) saat 10.33’de Aslan burcunun 20 derecesinde bir dolunay gerçekleşecek ve önümüzdeki 15 gün bizleri etkisi altına alacak. Dolunayın en kısa tanımı olarak mantıkla- duygunun, isteklerle-ihtiyaçların karşı karşıya gelmesi olarak ifade edersek, Aslan burcundaki Dolunay’la egomuz iyice yükseklerde olacak diyebiliriz.

Hayvan figürleriyle temsil edilen burçlarda gerçekleşen dolunaylar, dürtüsel    davranışlarımızla ilgilidir.  Hızlı, ani bitişler söz konusu olabilir. Aslan eski çağlardan beri gücü sembolize eder. Krallar, yanlarında şaha kalkmış bir aslanla betimlenmeye başlamışlardır. İhtişamlıdır. Ormanların kralı iltifaten söylenmemiştir. Ayrıca egonun göstergesi olarak, otorite figürüdür, babadır, patrondur. İçimizdeki çocuğu, kimliğimizi, keyif aldığımız alanları temsil eder. Kibirlidir. Cesaretlidir. Fark edilmek, pohpohlanmak ister. Kendi duygularına karşı son derece hassas olduğu halde, başkalarıyla empati kurmakta zorlanmasıdır.

Bu dolunayla birlikte, hayatımızın merkezinde olmak, tanınmak, alkış almak, onaylanmak, sevilmek isteyeceğiz. An haritasında ateş burçları söz sahibiyken gerekli motivasyonu, cesareti, özgürlüğümüzü ortaya koyarak başarıya sahip olmak ve istediklerimizi elde etmek kolay olacaktır. Yaratıcı yönlerimiz, enerjimiz güçlenecek. Sosyal aktiviteler, grup çalışmaları, eğlenelim, gezelim, ‘haydi eller havaya’ diyebiliriz. Aslan burcu saçları temsil eder, yeni ve iddialı bir saç stili deneyebiliriz. Marsın olumlu açısıyla yayıncılık alanlarında, yeni eğitimlere katılmak, kendimizi geliştirmek için çok güzel bir dönemdeyiz. Daha önceden yapılan iş girişimleriniz varsa onların gelişmesine şahit olabilirsiniz.

Ticari konular çok rahat akacaktır. Duygusal ilişkilerimiz, sosyal çevremiz, çocuklarımız, hobilerimiz ön planda olacaktır. Ünlü kişiler, büyük ve askeri liderlerle ilgili haberler, yükselende Koç olduğu için dünya üzerinde öne çıkabileceği bir süreci gösteriyor. Sanatçıların ve sanatsal başarıların artacağı güzel haberler duyabilir, sosyal medyada görünür olmak, ünlenmek, akademik konularda eğitim almak, yurtdışına çıkmak, seyahat etmek isteyebiliriz.

Bekarlara müjde! sevgililer günü işin tesadüfi kısmı olacak, aşk hayatı öne çıkacak, romantik flörtlerde artış yaşanacaktır. Beğendiğimiz kişilere karşıdan bir adım beklemeksizin duygularımızı rahat bir şekilde ifade edebiliriz. Bunun yanı sıra doğum, hamilelik konularıyla ilgili istek ve arzular dile dökülecektir.

Buraya kadar her şey güzel de biraz da dikkat edilmesi gereken noktalara bakalım. Olaylar karşısında buyurgan, talepkâr, abartılı davranışlar sergilenebilir. Kontrol dışı duygusal patlamalara, ilgi arsızlığına ve depresyona dikkat edilmeli; zira karşılık olarak her şeyi ‘ben bilirim’ edasıyla kibirli hareket ederseniz, hayatınızdaki bir erkekle ya da otoriteyle sorun yaşama ihtimali hayli yüksek olacaktır. Varsın son sözü siz söylemeyiverin. En önemlisi Dolunay’ın etkisinde olduğunuzu unutmayın! Ayrıca risk almaya, şans oyunlarına, kumar oynamaya eğilim artabilir. Ancak para harcamak daha doğrusu saçmak isteği artacağı için dikkatli hareket etmekte yarar var.

Astrolojide Aslan, kalp’tir. Bu dönem kalp rahatsızlıkları, ritim problemleri, yüksek tansiyon gibi kardiyovasküler problemler, omurga rahatsızlıkları, salgın hastalıklar ortaya çıkabilir. Bolca mineral takviyesi almak vücuda yarar sağlayacaktır.

Dolunay’da sabit burçlar ön planda. 20 derece ve yakınlarında kişisel gezegenleri Kova-Aslan-Boğa-Akrep burçlarında olanlar daha çok etkilenecek. Sevdiklerinizle bir araya gelmek, eğlenmek, parlamak, hayatınızla ilgili kararlar almak için harika günler. Bırakın geçmişi. Ben yerine “biz” diyebilin… İçinizdeki yaramaz çocuğu ortaya çıkarın.

Sevgiyle…

SABİT BURÇLARA DİKKAT!

5-20 Ağustos doğumlu Aslan burçları,

5-20 Şubat doğumlu Kova burçları,

10-22 Kasım doğumlu Akrep burçları,

10- 20 Mayıs doğumlu Boğa burçları daha fazla etki alabilir.

Aslan dolunayı Türkiye’nin 3. Evinde gerçekleşecek. Gazeteciler, eğitim konuları, yönetimlerle ilgili değişiklikler, demiryolları, komşularımız gündemimizde olabilir. Dolandırıcılık haberleri, dini konular, dini yerler, üniversiteler, belediyeler, hukuksal konularda haberler duyabiliriz. Askeri ve güvenlik konuları gündeme gelebilir. Borsa ile ilgili spekülasyonlar, para piyasalarında dalgalanmalar yaşanabilir. Ve tabii ki sağlık. Malum Corona virüsü ile Çin savaşıyorken ve dünya alarmdayken Türk cengaverliğiyle ‘bana bir şey olmaz’ demeden sağlığımıza dikkat etmeliyiz.

Sabırdan başka bir şeye ihtiyacımız yok, ya da daha hoş bir isim verelim, umut diyelim Jane Austen

VENÜS KOÇ BURCUNDA: gözlerinin hapsindeyim!

Venüs Terazi burcunun doğal yöneticisi olması sebebiyle, zıt burcu olan Koç’ta zarar verebilecek potansiyeller taşır. 5 Mart’a kadar canlı, enerjik bir döneme giriş yapıyoruz. İlişkilerde son hız cesaretli, abartılı bir biçimde flörtöz olacağız. Çapkın, eğlenceli, ciddiyetten uzak ilişkiler isteyeceğiz.

Venüs Koç’ta çatışmacıdır. İlişkilerde kavga, gürültü çok olur. Baskın olmak isteyebilir, kendi istediklerinizin olmasını karşı tarafa dayatmak isteyebilirsiniz. Sonuçları pek parlak olmayacaktır, aman dikkat! Birlikteliğinize dair şüpheleriniz varsa gerçekler birden gün yüzüne çıkabilir. 16 Şubat itibariyle Jüpiter’le kare açıya başlayacak olan Venüs, abartıyı, riskli ilişkileri, anlık heyecanlarla başlanabilecek ilişkileri tetikleyebilir. Ani başlayan ilişkilerin, ani bir şekilde bitmesine şahit olabiliriz. Bu dönem aldatılma, ihanet duygusu katlanır. Aceleci ve sabırsız olmak, ilişkiler ve maddi koşullarda zorlayıcı olabilir. Parasal konularda çok bonkör olabiliriz.

Venüs aynı zamanda estetik, güzellik demektir. Bu dönem estetik müdahalelerden memnun kalmayabilirsiniz. Haftaya Merkür Retro’su da başlıyorken dikkatli olmakta yarar var.

Herkesin heyecanla beklediği 16 Şubat’ta başlayacak olan Merkür Retrosu’nun tüm ayrıntılarını haftaya burada sizlerle paylaşacağım.

Mutlu Pazarlar…

9 ŞUBAT DOLUNAYININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKiLERi

KOÇ: Aşk hayatınız parlayacak. Yeni aşka başlayabilirsiniz ya da mevcut ilişkinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Sosyalleşeceksiniz, yurtdışı seyahatleri gündeminize gelebilir. Maddi şanslar sizden yana. Ailevi konularda, çocuklar konusunda güzel haberler alabilirsiniz.

BOĞA: Ev, yuva konularında, yaşam alanlarınızda bir şeylere karar vereceksiniz. Ev yenileme, taşınma konuları gündeme gelebilir. Emlak satmak ya da kiralama konularında gelişmeler yaşayabilirsiniz. Anne- baba konuları, iş hayatında, maddi konularda güzel gelişmeler olabilir.

İKİZLER: Kariyerle ilgili güzel bir dönem. Kardeş, akraba konuları ön planda. Ticari konular, anlaşma, sözleşmelerde tamamlanma yaşayabilirsiniz. Seyahate çıkabilir, yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Yavaş giden işleriniz hızlanacak. İkili ilişkilerde sakin hareket edin.

YENGEÇ: Parasal kazançlar, bütçeniz, finansal konularda karar alacaksınız. Beklediğiniz bir parayı alabilirsiniz. Maddi anlamda bir rahatlama yaşayabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili yeni bir iş görüşmesi yapabilirsiniz. Aşkta duygusal olarak iniş çıkışlar olabilir.

ASLAN: Hayatınızda yeni kararlar alacaksınız. Aşk konularında romantik bir dolunay. Eşinizle ilgili güzel haberler, çocuk sahibi olmak için güzel etkiler, iş birlikleri, ortaklık kararları olabilir. Dış görünüşünüzde bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Ufukta seyahat var.

BAŞAK: Sağlığınızla ilgili dikkat etmeniz gereken bir döneme giriyorsunuz. İş hayatınızda kontrolünüz dışında gerçekleşen durumlar ortaya çıkabilir. Ailenizden destek alacaksınız. Sizden saklanılan bazı konularla yüzleşebilirsiniz. Şifalanma dönemindesiniz.

TERAZİ: Duygusal konularda, sosyal çevrede, beklentilerinizin gerçekleştiği bir dönem sizi bekliyor. Maddi, manevi şanslar var. Çocuklarınızla ilgili güzel haberler, iş ve kariyerde netleşmeyen konular somutlaşacak. Terfi alabilirsiniz.

AKREP: İş ve kariyer değişikliği, terfi, yeni kararlar, yeni haberler alabilirsiniz. Toplum önünde olmak isteyebilir, başarıya ulaşabilir, ailevi bir konuyu gündeminize taşıyabilirsiniz. Finansal konularda yeni para kazanımları gelebilir, aşk ve ilişkilerde yeni biri karşınıza çıkabilir.

YAY: Seyahatler gerçekleştirebilir, yurtdışına açılabilirsiniz. Uzak akrabalardan haberler, ticari konuları duyurmak, işinizde yurtdışı bağlantıları, öğrencilere güzel eğitim fırsatları olabilir. Kendinizi geliştireceğiniz seminerler, reklam ve sosyal medya konularında destekleniyorsunuz.

OĞLAK: Para konuları, ortak kazanımlar, borç, alacak- verecek, tazminat, kredi gibi konularda sürüncemede kalmış işler tamamlanma getirebilir. Yatırım düşünebilirsiniz ancak 15 gün boyunca harcamalara dikkat edin. Sağlığınıza dikkat. Bekarsanız yeni şanslarla karşılaşabilirsiniz.

KOVA: Her türlü ilişki dinamiğiniz değişebilir. Evlenmek, boşanmak, yeni teklifler, yeni ortaklıklar, aşk konularında netleşmeler yaşayabilirsiniz. Eşinizin hayatında bazı gelişmeler yaşanabilir. İşinizde yükselişler yaşayabilirsiniz.

BALIK: Günlük iş düzeniniz, kariyeriniz, sağlığınızla ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. İş değişikliği, işten ayrılma kararı alabilirsiniz. Sağlığınızı ihmal ettiyseniz tedavi yolları, yeni iş imkanları, hizmet aldığınız insanlarla ilgili konularda bazı değişimler olabilir.

Yazarlar

9 Şubat Aslan dolunayı: GÖLGELERiN GÜCÜ ADINA!
Seyran Ataklı