Seyran Ataklı
10 Mayıs 2020

7 Mayıs Akrep dolunayı: Sırlar ortaya çıkabilir!


3 gün önce 17 Derece Akrep burcunda meydana gelen Dolunay, 23 Nisan’da gerçekleşen Yeniayın etkilerinin devamı niteliğinde olacaktır. Bilindiği üzere Dolunaylar aydınlanma ve dönüşüm dönemleridir. Çevremizle ve kendimizle ilgili önemli farkındalıklar yaratır. Salgınla ilgili endişelerin yüksek olduğu, geleceğin belirsiz gibi göründüğü bu dönemde Dolunay hassasiyetimizi arttıracaktır.

Akrep burcu ölüm ve yeniden doğuşu anlatır. Derin krizlerdir. Duygular ile düşünceler arasında stresli durumlar yaratır. Kuşkusuz Akrep Dolunayında yaşama ve ölüme dair her türlü ‘korku’ bilinçaltımıza çöreklenebilir. Hayatımızı ve kimliğimizi gözden geçirip muhasebe yapacağımız, kayıpları ve kazançlarımızı ruhumuzun terazisinde dengeye oturtmak isteyeceğimiz 15 günlük bir sürece girmiş bulunuyoruz.

Maddi güvenlik, finansal durum, eş, ortak, aile, kısaca başkalarıyla paylaşılan kaynakları masaya yatıracağız. Duygusal konularda ve ilişkilerde anlaşmazlıklar, taşkınlıklar, kıskançlıklar, abartılı hırslar söz konusu olabilir. Aşk hayatında bu dönem “mazeret” kabul edilmeyecek. Hayatımızdaki tüm puslu konuları yok edip, her konunun açığa çıkması ve belirgin olması için azim göstereceğiz. Azim göstermek derken Akrep burcu söz konusu ise bu “Ya siyahsın ya beyaz. Ya hep ya hiç!” şeklinde ortaya çıkacaktır. Bitmesi ve dönüşmesi gereken her konu acımtırak da olsa yerini bulacaktır.

Hislerimizin son derece kuvvetleneceği bir dönemdeyiz. Bilinçaltı çalışmaları, meditasyon, nefes, psikolojik terapiler, oruç, ibadet zihinsel arınma açısından büyük şifalanma sağlayacaktır. Gizli saklı konular, saklanan sırlar, gizli ilişkiler ortaya çıkabilir. Venüs-Neptün karesi devam ederken aşk hayatı, para ve ikili ilişkilerde hayal kırıklıkları, aldanmalar, aldatılmalar yaşanması söz konusu olabilir. Düşlerinizin gerçekleşmemesi ve beklentilerinizin karşılanmaması sizi derin buhranlara sürükleyebilir. Sakin kalın ve yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için kırılgan konuları bu 15 günlük süreçte mercek altına almayın.

Gökyüzü her fırsatta gerçekçi ve ayakları yere sağlam basmak gerektiğine vurgu yapıyor.

Ay- Neptün üçgeniyle, ufak çapta hayata yeniden uyumlanma süreci, işyerlerinin kademeli açılması, sınavların gerçekleştirilmesi gibi kararlar alınmış olsa da rehavete fazla kapılmamak önemli! Abartılı iyimserlik sonrasında daha can sıkan durumları ortaya çıkartabilir. Yeni uygulamalar karşımıza gelebilir.

Zira Ay- Merkür karşıtlığı ve Dolunay haritasında Başak burcunun yükselmesi, sağlık, eğitimle ilgili konularda plan programların aksayabileceğine, rutinlerimizin, düzenimizin, sağlığımızın önemine işaret ediyor. Sosyal medya, ticari ilişkiler, seyahat, ulaşım gibi konular bu dönem önem taşıyacak.

Akrep burcu para konuları, kredi, alacak- verecek, borç, nafaka, miras, vergi konularını da kapsıyor. Finansal konulardaki sorunlarınızı çözümlemek adına planlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Yatırımlarınız varsa bazı kısıtlamalar söz konusu olabilir. Hisseli paralar, zamlar, Dolar ve Euro’nun yükselişi, borsada ani inişler fazla riskli hareket etmekten kaçınmak gerektiğinin altını çiziyor. Ekonomi kuruluşları, finansal şirketler, bankalar dolunaydan fazlasıyla etkilenecekler.

2020’nin en önemli konu-larından biri olan ekonomik durum harcamalarımıza azâmi dikkat edilmesi gerektiğinin altını bir kez daha çiziyor.

Akrep burcu idrar yolları, yumurtalıklar, üreme organlarını yönettiğinden buralarda bazı sağlık sorunları, Merkür’le sert açısı sinirsel rahatsızlıklar, öfke patlamalarını ortaya çıkarabilir.

Kişisel olarak Akrep, Kova, Aslan, Boğa burçlarının 17 derecesinde Güneş, Yükselen, Ay ve kişisel gezegenleri bulunanlar, Dolunay’dan daha fazla etkileneceklerdir.

Gelin bir parça kendinizi nadasa çekin. Olmayacak işi oldurmaya çalışmayın. Bazı şeylerin kontrolünüzde olmadığını anlamak size farkındalık katacaktır.

Dolunay’ın sağlık, huzur, şifa getirmesi dileğiyle,

Sevgiyle…

Senede hiçbir şey yapamayacağınız sadece iki gün vardır; dün ve yarın. Bugün sevmek, inanmak, hepsinden önemlisi yaşamak için doğru gün… / Dalai Lama

7 MAYIS AKREP DOLUNAYININ YÜKSELEN BURÇ ETKİLERİ

KOÇ: Para ve maddi kaynaklarınız ön planda olacak. Aileyle ilgili ortak bir işiniz ya da bireysel iş ortaklığınız varsa yeni kararlar alacaksınız. Tazminat, kredi, vergi, sigorta gibi konular gündeme gelebilir. Alım-satım, yatırımlarla ilgili sonuçlanmasını beklediğiniz konularda netleşmeler yaşayabilirsiniz. Ödemeler konusunda bazı zorlanmalar söz konusu olabilir. Riskten uzak durun ve borçlanmayın. Sağlığınıza dikkat edin.

BOĞA: Her türlü ikili ilişkilerde netleşmeler yaşanacak. Aşk, arkadaşlık, evlilik, iş ortaklıklarıyla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bir ilişkiyi ciddiyete taşıma kararı, bir boşanma haberi, bir ortaklığın bitişi gibi gündemler söz konusu olabilir. Partnerinizin ya da eşinizin hayatıyla, işiyle ilgili gelişmeler yaşanabilir. 15 gün boyunca sözlerinize, iletişiminize dikkat edin. Dava, mahkeme gibi hukuksal konular gündeme gelebilir.

İKİZLER: Mesleğiniz, işiniz, iş ortamınız, sağlığınız, çalışmıyorsanız günlük düzeninizde bir değişim yapmak isteyebilirsiniz. Kariyerde bazı netleşmeler, iş değişikliği, var olan işinizden ayrılmak, çalışma arkadaşlarınızla ilgili konular, mesleki düzenlemeler söz konusu olabilir. Günlük hayatınızdaki rutinlerde dönüşümler yaşanırken, hizmet aldığınız kişilerde sonlanmalar söz konusu olabilir. Sağlığınıza ihmal etmeyin, uyku düzeninize dikkat edin. 

YENGEÇ: Aşk ve ilişkilerde, sosyal hayatta iletişimsel sıkıntılar söz konusu! Bazılarınız ikili ilişkilerde bitiş, bazılarınız yeni başlangıç kararları alabilirsiniz. Hobiler, sanatsal konular, online eğitimler konularında şanslı ve yaratıcı bir 15 gün. Yeteneklerinizi ortaya çıkartabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili eğitim konuları, hamilelik, doğum haberleri gündeme gelebilir.

ASLAN: Kariyer ve ailevi konular el ele olacak. Yaşadığınız yer, eviniz, yuvanız dikkat çekiyor. Ebeveynlerle ilişkilerde sıkıntılar varsa çözüm odaklı yaklaşmak yararınıza olacaktır. İkili ilişkilerde sonlanma ya da bir ilişkiyi ciddiyete taşıma kararı alabilirsiniz. Kariyerde yeni düzenlemeler, iş ayrılıkları, yeni kontratlar, imzalar söz konusu olabilir. Yaşamınızda köklü değişimler adına karar vereceğiniz bir 15 gün yaşayacaksınız. Taşınma, gayrimenkul, ev içi tadilatlar gündem olabilir.

BAŞAK: İletişiminizin artacağı, yeni kararlarınızı ve planlarınızı hayata geçirmek isteyeceğiniz bir süreçtesiniz. Kardeş, yakın akrabalar, komşular, yakın arkadaşlar gündeminizde olacak. Onların hayatıyla ilgili yeni haberler ve gelişmeler yaşanabilir. Her türlü ilişkinizde yanlış anlaşılmalara dikkat edin, sürtüşmeler yaşanabilir. İnternet üzerinden yeni eğitimlere başlayabilir, öğrenciyseniz eğitim hayatınızla ilgili netleşmeler yaşayabilirsiniz. Ticari konular gündemde.

TERAZİ: Maddi konularda yeni kararlar alacaksınız. Kazançlarınızda değişimler yaşanabilir. Paranızı değerlendirmek isteyeceksiniz. Bir mülkle ilgili alım satım kararı alabilir, miras, nafaka, kredi konularında netleşmeler yaşayabilirsiniz. Her türlü finansal kararlarda emin adımlar atın. Kariyerde yeni girişimler ve başlangıçlar gündeme gelebilir.

AKREP: Hayatınızla ilgili, ilişkilerle ilgili, eş, partner, arkadaş, ortaklık konularında önemli kararlar alacaksınız. Kendinize dair bir yenilik, fiziksel görüntünüzde bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Kariyerinizde değişimler, evlilik, ayrılık, boşanma konuları mercek altında olacak. Aile içinde ortaya çıkabilecek gündemlere hazır olun. Sağlığınıza dikkat edin. Zararlı alışkanlıklarınız varsa bırakabilirsiniz.

YAY: İçe döneceğiniz bir dönemdesiniz. Bilinçaltınıza, ruhsal, bedensel, fiziksel sağlığınıza özen gösterin. Uykunuza ve beslenmenize dikkat edin. Spritüel arınmalar, terapiler için güzel bir zamandasınız. İhtiyacınız olan şifalanmayı alabilirsiniz. Gizli düşmanlıklara, sırtınızı döndüğünüz insanlara karşı tedbirli olun, dedikodulardan uzak durun. İşinizde bazı aksaklıklar ya da kayıplar söz konusu olabilir.

OĞLAK: Kariyerinizde netleşmeler yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızda, çevrenizde bitişler, kopuşlar, ayrılıklar, aşk hayatınızda dönüşümler meydana gelebilir. İş ve mesleki hayatınızda yeni kararlar alacaksınız. Duygusal konular, aşk hayatınız, hayata dair planlarınız, beklentileriniz ön plana çıkacak. Hobiler ve yetenekler ön plana çıkabilir. Paranıza, harcamalarınıza; borsa, döviz, yatırım konularında da risk almamaya dikkat edin.

KOVA: Kariyer ve toplumsal statünüzle ilgili konular dikkat çekiyor. Geleceğinizle ilgili planlarda Dolunay netleşme getirecek. İş ve kariyerde ayrılıklar, aksaklıklar, sonlanmalar yaşanabilir. Ani evlilik, ayrılık, boşanma kararı, ebeveynlerin sağlığı ve hayatıyla ilgili alınacak kararlar, taşınma, yer değişikliği gündeme gelebilir. 15 gün sakin kalmaya akışta kalmaya özen gösterin.

BALIK: Hayata bakış açınızı sorgulayacaksınız. İletişimsel sıkıntılara, kardeş, komşu, arkadaşlarla yanlış anlaşılmalara dikkat edin. Uzak çevreler, uzak akrabalardan haberler, şehir dışı, yurt dışı bağlantılı işlerle uğraşanlar için yeni bağlantılar gündeme gelebilir. Kişisel gelişim, yeni eğitimler, ticari gelişmelerde yeni oluşumlar; akademik ve hukuksal konularda sonuçlanmasını beklediğiniz durumlar varsa netleşmeler yaşayabilirsiniz.

Yazarlar

7 Mayıs Akrep dolunayı: Sırlar ortaya çıkabilir!
Seyran Ataklı