5. 6. 7. ve 9. 10. 11. sınıflar için okullar ne zaman açılacak?

5. 6. 7. ve 9. 10. 11. sınıflar için okullar ne zaman açılacak?

Öğrenciler evlerinde eğitimlerine devam ederken, okullar ile ilgili görüşler gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, diğer sınıflarla ilgili kararın ilerleyen günlerde verileceğini duyurmuştu.

5. 6. 7 SINIFLAR OKULA NE ZAMAN GİDECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

* İl Hıfzıssıhha Kurullarının uygun bulduğu köy okullarında da yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel olmadığı görülmüştür. Diğer sınıflarla ilgili kararı gelişmelere bakarak önümüzdeki haftalarda vereceğiz. Okula gidecek evlatlarımızdan ricamız annelerinin, babalarının ve tüm aile büyüklerinin sağlığı için temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı bir şekilde riayet etmeleridir.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NASIL YAPILIYOR?

* Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacak, uzaktan eğitimlerde bir ders süresi 30 dakika olarak planlanacak, öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla desteklenmelerine yönelik tedbirler okul yönetimlerince alınacak.

* Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitimle derslerine devam ederek devam ettiği sınıfın müfredatından sorumlu olacak.

Gündem

5. 6. 7. ve 9. 10. 11. sınıflar için okullar ne zaman açılacak?
Gündem