Mustafa Kanarya
5 Temmuz 2020

45 dakikalık resital


Fenerbahçe’yi beğendim, özellikle de ilk 45 dakikada. Dikine oynamaya çalışan, topu daha hızlı dolaştırmak isteyen ve ne yaptığını bilen bir takım görüntüsündeydi Fenerbahçe. Ligde fazla bir hedefi kalmayan Fenerbahçe’yi gelecek sezon öncesi hazırlık maçı oynayan bir takım olarak izlersek belki de daha doğru değerlendirme yapabiliriz.

İlk yarıda Ferdi Kadıoğlu attığı 2 golle yıldızlaştı. İlk gol öncesi sağ ayağıyla durdurduğu topa sol ayağıyla yaptığı vuruştaki koordinasyon usta işiydi. Ne kadar iyi bir altyapı eğitimi aldığını gösterdi. İkinci goldeki vücut çalımı, en az gol vuruşu kadar şıktı.

Maçın diğer iyi oyuncusu Tolgay Arslan’dı. Geçen sezon devre arasında kurtarıcı olarak alınan oyuncular arasındaydı Tolgay. Onu Bundesliga’ya, sonrasında da Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye taşıyan özelliklerini dün ilk 45 dakikada sahaya yansıttı. Attığı ara paslarla önemli pozisyonlar hazırladı.

Gelen ilk toplarda genelde kalesinde golü gören sarı-lacivertliler dün bu hatayı yapmadı. Altay, birkaç hatalı yan top hamlesine imza atsa da 3. dakikada Wilczek’in şutunu kurtararak, Fenerbahçe’nin maça 1-0 geride başlamasını engelledi, 87’de de inanılmaz bir kurtarışa imza attı.

Hasan Ali’nin toparlanması, Serdar Aziz’in kritik müdahaleleri, Falette’in “Lütfen bonservisimi alın” performansı dikkat çekiciydi.

İkinci yarıdaki değişiklikler sonrası Fenerbahçe fren yaptı. Sakatlık riskini en aza indirmek için değişiklik yapılması güzel de genç oyunculara artık şans vermek gerekmiyor mu Tahir Hocam?

Yazarlar

45 dakikalık resital
Mustafa Kanarya