Seyran Ataklı
1 Kasım 2020

31 Ekim Boğa Dolunayı: Malına güvenme, bir kıvılcım yeter!


Kasım ayının ilk gününden merhaba değerli okurlar. Tıpkı geride bıraktığımız ekim ayı gibi gökyüzünün dinamikleri bu ay da sarsıcı ve şaşırtıcı olaylara sebebiyet verecek gibi görünüyor.

Dün saat 17.49’ da 8 derece Boğa burcunda Dolunayı karşıladık. “Mavi ay” olarak adlandırdığımız Dolunay, Ekim ayı içinde yaşadığımız 2. Dolunay olması sebebiyle takvimsel anlamda bu terime sahip. Tabii an haritası gezegen etkileşimleriyle çok sert etkilere gebe olduğundan tesirleri global olarak en görünür şekilde ortaya çıkacaktır.

Boğa burcu maddi, manevi güvenliğimiz, konforumuz, dünyasal ihtiyacımızı kapsar. Gelir giderimiz, paramız, pulumuz, kişisel ihtiyaçlarımız, malımız, mülkümüz doğal ihtiyaçlarımızı simgeler. Dolayısıyla finansal değerlerimiz önümüzdeki 15 gün yaşamımızda önemli yer tutacaktır.

Ay ve Uranüs’ ün Dolunay haritasının yükselen üzerinde tam kavuşumunda olması kişisel bazda “Beklenilmeyeni beklemek” şeklinde yorumlanabilir. Baskı yaratan koşullar, sorumlulukların üzerimizdeki ağırlığı bazı isyankâr enerjileri ortaya çıkartabilir. Motivasyon ve huzursuz enerjilere hazır olmak gerek. Artık hayatımıza dair net kararlar almak isterken, birdenbire sürpriz ve ani değişim getiren gelişmeler gündeme gelebilir. Önemli kararlar almak adına, gerçekten hedefimizin ne olduğuna ve bunu gerçekleştirmek için neye ihtiyacımız olduğuna dair gökyüzü fırsatlar sunabilir. Bu dönem sizi aşağı çeken kişilerden sıyrılın ve iç dünyanızı dengede tutmaya çalışın.

İkili ilişkilerde, duygusal hayatımızda ani çıkışlar, ani tepkiler gösterebilir, gelgitli duygular içinde olabiliriz. İletişim dili saldırgan ve inciten kıvamda olabilir. Aslında özgürleşme ihtiyacı birden alınan kararlarla pişmanlığa açık durumlarda ortaya çıkartabilir. O yüzden Merkür retrosu ve Mars retrosu devam ediyorken gemileri yakmak sonrasında pişmanlık getirebilir. Bir parça mesafe iletişimde olduğunuz her türlü ilişkiye iyi gelecektir.

Toplumsal anlamda ekonomi ve para piyasalarında sürpriz iniş çıkışlar, ani gelişmeler yaşanabilir. Boğa- Akrep aksı siyasi figürlerin kayıpları, sağlık durumları, liderlerin toplumlara karşı güven konusunda vereceği fireleri, finansal kuruluşları, büyük şirketleri ve yöneticileri gündeme getirebilir. Skandallara hazır olalım.

Kişisel anlamda beklenmeyen harcamalar, eşinizle, ailenizle paylaştığınız ortak kaynaklar da bazı çatışmalar söz konusu olurken, anlaşma, sözleşme, iş hayatında ve ortaklıklarda bazı beklenmedik çıkışlar ve sonlamalar yaşanabilir.

Önümüzdeki haftanın dikkat çekici açılarından biri olan Merkür – Satürn karesi zaten içinde bulunduğumuz depresif enerjileri ortaya çıkartacak, mesleki konularda bazı blokajlar ve iletişim gerginliklerini getirecektir. Boğa burcu alıştığımız, değiştirmek istemediğimiz koşulları anlatırken Uranüs’ün burada “hiçbir şeyin kalıcılığına güvenme!” mesajına dikkat etmek gerekiyor.

Ay- Uranüs kavuşumuyla sağlık konuları artık iyice gündeme gelecek, pandeminin tırmanışı ocak ayına kadar hız kesmeyecektir. Uyku sorunları bu dönem artarken, boyun, yutak, tiroidle ilgili sorunların ortaya çıkması söz konusu olabilir. Tansiyon rahatsızlıkları, anksiyete, psikolojik sorunlara karşı bedeni ve ruhu dinlendirmek ve stresten uzak durmak oluşabilecek problemleri aza indirgeyebilir.

Uranüsyen bir Dolunay global olarak deprem, elektrik yüklü hava muhalefetleri, fırtınalar, hortumlar, kasırgaları meydana getirebilir. Uçak kazaları, havayolları problemleriyle karşılaşabiliriz. Yine elektrik santralleriyle ilgili aksamalar ya da güvenlikle ilgili sıkıntılar ortaya çıkabilir. Tarım, hasat, gıda, beslenme konuları ay ortasına kadar mercek altında olabilecek konulara işaret ediyor.

Uyanışa hazır olalım. Uranüs bu! Kasım ortasına kadar bizi değiştiren ve sarsan kimi zaman sürprizler getiren konularla yüz yüze gelebiliriz.

Mutlu Pazarlar

“Eskiye geri dönemeyiz, gemileri yaktık; yapılabilecek tek şey, sonuç ne olursa olsun cesur olmaktır!” Friedrich Nietzsche

31 EKİM BOĞA DOLUNAYININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: Maddi değerleriniz hayatınızda dikkat çekecek. Gelir gider dengenizi gözden geçirebilir, finans konularında netleşmeler yaşayabilirsiniz. Beklenmedik harcamalar ortaya çıkarken, beklediğiniz bir para varsa elinize geçebilir. Kariyerde bazı bitiş ve tamamlanmalar yaşanabilir. Bir mülkünüzü almak ya da satmak konusunda değerlendirebilirsiniz. Uranüs etkisiyle hiç beklemediğiniz haberler yaşanabilir. İkil ilişkilerde bazı kopuşlar, aile büyüklerinde sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

BOĞA: Yükselen üzerinde gerçekleşen konular yaşamınızda yeni kararlarınızı gündeme getirecek. İlişkilerde başlangıçlar, bitişler, yeni bir ortaklık ya da bir ortaklığın bitişi şeklinde gündeme gelebilir. Girişimlerinizi hayata geçirmek isteyebilirsiniz. Kendinizin ve ailenizin sağlık konularına özen gösterin. Uranüs etkisi mesleğinizde ani beklenmedik kararları önünüze getirirken, sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz.

İKİZLER: Sağlığınızla ilgili bazı gergin enerjiler ortaya çıkabilir. Sadece fiziksel sağlığınıza değil, ruhsal sağlığınızın da etkileneceği bir dönem. Uranüs etkisi sinirsel gerginlikler, kaygı, korku, anksiyete gibi sorunları ortaya çıkartabilir. Kendinizi dinlendirin, uykunuza dikkat edin. Kariyerde oluşabilecek bazı sorunlar, iş kayıpları gündeme gelebilir. Dedikodular, gizli düşmanlıklara karşı temkinli olun. Beklemediğiniz kişilerden beklemediğiniz davranışlarla karşılaşabilirsiniz.

YENGEÇ: 15 gün boyunca kariyerde netleşmeler yaşayabilirsiniz. Beklenmedik kazançlar elde edebilirsiniz, hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mesleğinizde yeni kararlar alabilir, dikkat çekebilirsiniz. İşinizde beklediğiniz sonuçlanmayan konular varsa nihayete erebilir. Sosyal çevre ilişkilerinde bazı kopuşlar, anlaşmazlıklar yaşanabilirken, özel ilişkilerde bazı sonlanmalar, sürpriz kararlar gündeme gelebilir. Çocuklarınız varsa onların yaşamında bazı yeni düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz.

ASLAN: Kariyeriniz ve toplumsal statünüzde yeni kararlar gündeme gelebilir. Terfi alabilir ya da görev değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Üstlerinizle ilişkilerinize dikkat edin. Mesleğinizde sürpriz netleşmeler yaşanabilir, sürüncemede kalan konular netleşebilir. Statünüzü ilgilendiren evlilik ya da boşanma kararı gündeme gelebilir. Ailevi konular, gayrimenkul, yer değişiklikleri gündemde olabilir. Aile büyüklerinin sağlığına dikkat edin.

BAŞAK: Yurtdışı, şehir dışı konularında sürpriz beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Seyahate çıkabilirsiniz. Uzak akrabalarla iletişim trafiğiniz artabilir. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Ticari konularda netleşmeler, bazı sürprizler olabilir. Eğitimle ilgili, akademik kişisel gelişim konuları netleşebilir. Mahkemeler, dava süreçleriniz varsa sürpriz gündemler ortaya çıkabilir. Sağlığınıza dikkat edin.

TERAZİ: Maddi konular, ortak kazançlar, aileniz, ortaklarınızla bütçenizle ilgili görüşmeler ortaya çıkabilir. Finansal konularda beklediğiniz tamamlanma süreci gerçekleşebilir. Riskli hareket etmeyin. Kredi, miras, nafaka, alacak verecek tüm ödeme konularında tamamlanma yaşanabilir. Kimileriniz yeni yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz. Sağlık konularına dikkat edin. Ruhsal şifalanma açısından güzel bir dönem değerlendirebilirsiniz.  Zararlı alışkanlıklarınız varsa bırakabilir, kilo vermek isteyebilirsiniz.

AKREP: Karşıt evinizde gerçekleşecek dolunay tüm ikili ilişkilerde sorunları ortaya çıkartacaktır. Bazı problemlerinizi iyileştirebilir, çözüme ulaştırabilirsiniz. İletişim problemlerinden kaynaklı bitişler, kopukluklar ortaya çıkarken, iş birlikleri, ortaklıklar, evlilik alanında sizi yeni kararlar almaya itebilir. Eşinizin hayatında ya da işinde birtakım yeni gündemler, sonuçlanmalar yaşanabilir. Hukuksal konular gündeme gelebilir.

YAY: Mesleğinizde, iş hayatınızda bazı değişimler söz konusu olabilir. İşten ayrılma, çalışma arkadaşlarınızın ayrılışları ya da çalışma şartlarınızda değişimler yaşanabilir. Hizmet aldığınız kişilerle ayrılıklar ortaya çıkarken, kimileriniz için yeni başlangıçlar da yaşanabilir.  Sağlık konularına özen gösterin, kronik rahatsızlıklarınız nüksedebilir. Rutinlerinizi, düzeninizi, beslenmenizi değiştirme yoluna gidebilirsiniz.

OĞLAK: Aşk hayatınız mercek altında. Çocuk sahibi olabilir ya da hamilelik haberleri gündeme gelebilir. Maddi anlamda riskler almayın. Bazı yatırımlardan kazanç sağlayabilirsiniz. Bazılarınız yeni bir ilişki gündemine başlarken, bazılarınız yürümeyen ilişkileri bitirme kararı alabilirler. Çocukları olanlar için onların gündemi
hayatınızda vurgu yapabilir. Sosyal çevrenizde ve dostluk ilişkilerinizde bazı kopuşlar yaşanabilir.

KOVA: Ev, yuva konularında değişim kararı gündeme gelebilir. Emlak alım satımı, taşınma kararı alabilirsiniz. Ebeveynlerinizle ilgili mevzular, ailevi konular, onların sağlık konularına özen göstermeniz gereken bir dönemdesiniz. Statünüzle ilgili, evlilik, ayrılık, boşanma gündemleri ortaya çıkabilir. Sağlığınıza dikkat edin, strese girmemeye özen gösterin ve bedeninizi yormayın. Kariyerde değişiklik söz konusu olabilir.

BALIK: Kararlarınız planlarınız dikkat çekiyor. Yeni planlarınızız yola koyabilir, netleşebilirsiniz. Yeni teklifler alabilir, yeni anlaşmalara kapı açabilirsiniz. Ticari konularda başarı elde edebilirsiniz. Yeni eğitimlere katılabilir, reklam, ticari, eğitim konularında şanslar sizden yana olabilir. Kardeş, akraba, yakın arkadaşlarla ilişkilerinizde onların yaşamlarında sürpriz haberler alabilirsiniz.

Yazarlar

31 Ekim Boğa Dolunayı: Malına güvenme, bir kıvılcım yeter!
Seyran Ataklı