Seyran Ataklı
2 Ağustos 2020

3 Ağustos Kova Dolunayı: Uyanıyoruz!


İyi Bayramlar sevgili okurlar.

Yarın (3 Ağustos) saat 18.58’de Kova burcunun 11 derecesinde bir Dolunay yaşayacağız ve Uranüs başımızı döndürecek bir kare açıyla Dolunay’a vurgu yapacak. Ani yer değişimleri, sürprizler, ani olan her şeyin söz konusu olduğu 15 günlük bir döneme başlıyoruz.

Marjinallik, çekilecek isyan bayrakları, ruhsal sıçramalar, yaratıcılık, kendini ön plana çıkarma isteği ve bireysellik temaları ön plana çıkacak.

Uyanacağız! Bağımsızlığımız en önemli ihtiyacımız olacak. Sezgiler havada uçuşacak, Dolunay’ın ışığı yolumuzu aydınlatacak ve bize ilham verecek. Sarsıcı, bizi değiştirecek olayları deneyimleyebiliriz. Dolunaylar kontrol edilemeyen beklenmedik olayları gündeme getirirken, Uranüs alışkanlıklardan kopuş ve cesaret edemediğini değiştirmeye olanak sağlayabilir. Algılarınız bu Dolunay’da mutlaka açılacaktır.

30 Temmuz – 7 Ağustos arasında doğan Aslan
30 Ocak- 5 Şubat arasında doğan Kova
30 Ekim- 6 Kasım arasında doğan Akrep
30 Nisan – 6 Mayıs arasında doğan Boğa burçları Dolunaydan en fazla etki alan kişiler olacaktır.
Yükselen, Ay, Kişisel gezegenleri 11 derece ve yakınlarında sabit burçları olanlar gezegenlerin temsil ettiği konulara göre etki alacaklar.

Gökyüzünde Oğlak burcundaki gezegen dizilimini unutmamak gerek. Merkür- Satürn karşıtlığıyla, bir taraftan sınırlamalar, bir taraftan özgürleşme isteğinin ikileminden bahsetmek te mümkün. “Bir tarafın kalk gidelim, diğer tarafın otur aşağı” demesi gibi. Uzun zamandır alınamayan boşanma kararları “TAKK!” diye verilebilir, ya da aniden “EVLENİYORUMMM!” şeklinde alınan kararlar söz konusu olabilir. Bu dönem ebeveynlerin “Yapma etme evladım!” sözleri pek işe yaramaz, çünkü o ani kararlar alınacaktır ve kararı alan kişi durumun arkasında duracaktır. Dedik ya Uranüs’tür bu, elektrik çarpmışa döndürür adamı. Gelenekselliği yıkar, devrimlerle alakalıdır.

İç huzursuzluk bu dönem kişiler ve toplumlar üzerinde etki eder ve değişime iter. Mücadele duygusu artacaktır. İş ve kariyerde cesaretli adımlar atabilirsiniz mesela, ya da “Şu işi bir yoluna koyalım” dediğiniz durumlar varsa yararlı da olabilir. Kontrol altına alınması zor bir açıdır derken aslında riskli kararlarda bir o kadar dikkate davet eder.

Kova burcu geleceğimiz, arkadaşlar, gruplar, hedeflerimiz, internet, sosyal medya, bilim, teknoloji, astroloji, astronomi gibi konuları kapsar. Yine Ufo haberleri duyabiliriz. Yeni keşifler, bilimsel konular, dünyada tanınmış teknoloji şirketleriyle ilgili haberler ortaya çıkabilir. Sosyal medyayla ilgili değişimler, yeni kurallar ve kısıtlamalar gelebilir. (whats app, instagram, twitter gibi sosyal medya kuruluşlarına kısıtlama getirilmesi ve yasanın yürürlüğe girmesi Kova Dolunay’ının en güzel örneği.)

Yaşamak çok nadir rastlanan bir şeydir. Çoğu insan sadece var olur.
Oscar Wilde

Pandemi konusunda çok mu rahatladık ne dersiniz? Yılbaşından beri bitmeyen zorlu açılarla aslında gökyüzü öngörüleriyle her an dikkate davet ettik. Gümbür gümbür bir Mars retrosu geliyorken sağlığımız biricik en önemli konumuz. Virüse karşı tedbirli olmaya devam etmeliyiz. Özellikle Eylül itibariyle çanlar bizim için çalacak. Zira Korona rakamlarının ve benzer virüslerin hızla artacağı düşüncesindeyim. Bununla birlikte Kova Dolunayı psikosomatik rahatsızlıkları, sinirsel gerginlikleri tetikleyebilir, tansiyon, vertigo, kalp ve uyku sorunlarını ortaya çıkarabilir.

Uranüs bireysel sarsıntılar yaratabileceği gibi toprak ve doğa koşullarında da sarsıntılara vurgu yapabilir. Hava ve iklim değişiklikleri, şiddetli fırtınalar, depremler aktifleşebilir. Havayollarıyla ilgili haberler, aksaklıklar, uçak kazalarını duyabiliriz. Evinizde, çalışma ve yaşam alanınızdaki elektrik çarpmalarına, elektrik sistemindeki arızalanmalara, sigorta güvenliğine karşı dikkat etmek gerekiyor.

Hayatınızı yeniliklere açın ve akışa güvenin. Size hizmet etmeyen her şeyin gidişine izin verin.

Tüm değişimlerin hayır getirmesi dileğiyle,

Sevgiyle.

3 AĞUSTOS DOLUNAYI’NIN YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: Kariyerde gelebilecek başarılar söz konusu. İş hayatınızda somut adımlar atabilir, maddi anlamda yüzünüzü güldürecek gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Yeni projeler, yeni teklifler gelebilir. Dolunay hedefleriniz, umutlarınız konusunda yardımcı oluyor. Riskli yatırımlara, harcamalarınıza dikkat edin. Sosyal çevreniz bu dönem aktifleşebilir. Yeni tanışmalar yaşanabilir. Önümüzdeki 15 gün gruplar, arkadaşlarla keyifli vakit geçirebilirsiniz.

BOĞA: Kariyer, iş, meslek hayatınızda değişimlerle, netleşmelerle yüz yüze gelebilirsiniz. Yeni kararlar verirken zaman zaman gergin hissedebilirsiniz. Baskılandığınız istemeden devam ettiğiniz bir meslek hayatınız varsa ani iş ayrılıkları söz konusu olabilir. Patron, baba, müdür gibi otorite figürleriyle anlaşmazlıklar söz konusu olabilir. Yürümeyen evliliklerin bitişi, ev alım, satımı yer değişimleri söz konusu olabilir.

İKİZLER: Yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa bazı beklenmedik değişimler olabilir. Uranüs sizi hayatınızda beklenmeyen bazı karar değişikliğine itebilir. Seyahate, tatile çıkmak için güzel bir zaman. Yeni eğitimlere başlayabilirsiniz. Uzak akrabalar, yakın arkadaşlar, kardeşlerle ilgili konular önümüzdeki 15 gün aktifleşebilir. Hukuksal konularda çözülmeyen konular nihayete erebilir. Akademik konularda hedefleriniz varsa başlangıçlar ya da tez bitirmek gibi tamamlanmalar söz konusu olabilir.

YENGEÇ: Dolunay maddi konularda temkinli olmaya davet ediyor. Ortak kazanımlar ve gelirlerinizde netleşmeler olabileceği gibi eşinizin, ortağınızın maddi durumunda bazı can sıkıcı değişimler olabilir. Yatırımlarınızı doğru yönlendirin. Uranüs etkisiyle ani harcamalar gündeme gelebilir. Gelir gider dengeniz, vergi, nafaka, kredi, tazminat konuları mercek altında. Borç almayın, vermeyin, kredi çekecekseniz şartlara dikkat edin. Ruhsal ve bedensel enerjinize, sağlığınıza özen gösterin.

ASLAN: İlişkiler ön planda. Aşk, evlilik, eş, partner, ortaklık gibi konularda tamam ya da devam diyebilirsiniz. Toplumsal statünüze etki edecek bir değişim, evlilik kararı ya da ani bitişler şeklinde ortaya çıkabilir. Problemler ortaya dökülebilir ancak her durumda karara bağlanacaktır. Eşinizin hayatında bir gelişme de söz konusu olabilir. Hukuksal konularda gelişmeler yaşanabilir. Taşınma, yer değişimleri gündeme gelebilir.

BAŞAK: Meslek ve çalışma koşullarınız mercek altında olacak. İşten ayrılabilir, yeni bir işe başlayabilirsiniz. Temponuz ve günlük rutinlerinize bir düzen getirmek isteyeceksiniz. Çalışma ortamındaki arkadaşlarınız değişebilir, kariyerde fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Hizmet aldığınız kişilerle ilgili ayrılıklar, yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Sağlığınıza, dolaşım, kalp, kronik rahatsızlıklara dikkat edin. Evcil hayvanınız varsa bakımı, sağlığı ön plana çıkabilir.

TERAZİ: Güzel bir dolunay. Aşk, sosyal çevre ilişkileri gündemde. Yeni bir aşk kapınız çalabilir. Mevcut ilişkinizde problemlerinizi çözme yoluna gidebilirsiniz. Ani kararalar ve teklifler alabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili güzel haberler, yaşamlarında yahut eğitimlerinde gelişmeler olabilir. Hamilelik haberi gündeme gelebilir. Beklediğiniz para kaynaklarıyla ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Spekülatif para kaynakları, borsa vb. gibi yatırımlar varsa riskten uzak durun.

AKREP: Dolunay, ev, aile, yaşam alanınızda değişim vadediyor. Taşınabilir, şehir, ülke değiştirme kararı alabilirsiniz. Toplumsal statünüzde evlilik, ayrılık, boşanma buna bağlı taşınmalar olabileceği gibi, değişiklik bir iş yenilenmesiyle de mümkün görünüyor. Ev almak, satmak, evinizde tadilat yaptırmak isteyebilirsiniz. İş hayatınız da hareketlenmeler, yeni iş anlaşmaları yapabilirsiniz. Aile bireyleri, ebeveynlerin konuları, sağlıkları gündeme gelebilir.

YAY: Hayata dair planlarınız, insanlarla iletişiminiz dikkat çekici olacak. Yeni kararlar konusunda aile ve yakın çevrenizden destek bulacaksınız. Kardeşlerinizin hayatıyla ilgili gelişmeler yaşanabilir. Komşu, akraba, arkadaşlarla ilgili sürpriz haberler ve değişimler söz konusu olabilir. Anlaşma, sözleşmeler, imzalar, eğitimler, ticari faaliyetlerde yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Sürpriz tekliflere açık olun. Arabanızı yenileyebilirsiniz. Seyahate çıkmak için güzel bir dönemdesiniz.

OĞLAK: Maddi durumunuzla ilgili değişimler, yeni para kazançları söz konusu olabilir. Parasal tabloda netleşmeler var. Beklediğiniz bir para varsa gelebilir. Mülk ya da araba satışı yapmak isteyebilir, ya da yenileyebilirsiniz. İş hayatınızda gelişmelerle birlikte, miras, nafaka, tazminat konuları netleşebilir. Ani harcamalarla da karşılaşabilirsiniz. İş hayatınızda kazançlarda değişimler, kariyerde gelişmeler … yatırımlara risk konusunda dikkat edin.

KOVA: Dolunay burcunuzda yaşamınızda değişimlere hazır olun. Bir kararınızı çevreye duyurabilirsiniz. İlişkilerde, kariyerde değişimler, ayrılıklar, yenilikler ortaya çıkacaktır. Özgürleşmek isteyeceğiniz bir dönem. İş ortaklıklarıyla ilgili bir birleşim ya da sonlanma olabilir. Ticari gelişmelerde yeni kararlar ya da kontratlar, anlaşmalar olabilir. Ev, yer değişimleri, ebeveynlerle ilgili konular gündeme gelebilir. Sağlığınıza özen gösterin. Dış görüntünüzde bir değişiklik yapabilirsiniz.

BALIK: Maneviyatınız ön planda olacak. Ruhsal, bedensel, fiziksel sağlığınıza dikkat edin. Kronik rahatsızlıklar varsa temkinli olun. Takıntılarınızı abartmayın. Sakin kalmaya, dinlenmeye özen gösterin. İş hayatınızda sürpriz ayrılıklar ortaya çıkabilir. Beklenmedik gizli olan konuların açığa çıkması, arkanızdan çevrilebilecek işler ve gizli düşmanlıklarla karşılaşabilirsiniz. Olayların ve kişilerin gerçek yüzlerini görerek bazı ilişkilerinizi bitirmeniz söz konusu. Evcil hayvanlarınız varsa sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Yazarlar

3 Ağustos Kova Dolunayı: Uyanıyoruz!
Seyran Ataklı