2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası, İstanbul’da düzenlenecek

2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası, İstanbul’da düzenlenecek

Avrupa Atletizm Birliği video konferans yöntemiyle yaptığı toplantıda, 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın İstanbul’da düzenlenmesine karar verdi.

Ataköy’deki Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Atletizm Salonu’nda Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar, Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdür Ahmet Temurçi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Genel Müdürü İzzet Renay Onur, TAF Başkan Vekili ve İstanbul 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası Mustafa Yasin Taş, İstanbul 2023 Genel Koordinatör Yardımcısı Yasemin Bakıcı ve ülke temsilcilerinin katıldığı toplantıda, Türkiye’nin adaylık başvurusu değerlendirildi. Gizli oylama yöntemiyle yapılan elektronik oylamada çıkan sonuca göre Türkiye, oy birliğiyle 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’na ev sahipliği yapma hakkı kazandı.

Toplantının ardından ilk olarak TAF Başkanı Fatih Çintimar söz aldı ve Türkiye’nin çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağını söyledi.

Bu organizasyon için 1,5 yıldır çalıştıklarını aktaran Çintimar, “Türkiye’de atletizm adına çok önemli günlerden birini yaşıyoruz. Bu organizasyon için 1,5 yıldır çalışan ekibimize sonsuz teşekkür ediyorum. Bu konuda bize desteklerini esirgemeyen sayın Bakanımız başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.

Bize tüm bu imkanları sunan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah organizasyonu yüzümüzün akıyla İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda hep birlikte gerçekleştireceğiz. Organizasyon oy birliğiyle Türkiye’ye verildi. Bu, bizim için bir güven ve mutluluk. İstanbul’un olimpiyat hevesi için bir adım daha atmış olacağız” dedi. (DHA)

TAF Başkan Vekili ve İstanbul 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası Genel Koordinatörü Mustafa Yasin Taş da emeklerinin karşılığını aldıklarını söyledi. Taş, “2012’den bu yana böyle büyük bir organizasyon yapılmadı. Adaylıklarımız olmuştu ama alamamıştık. 1,5 yıllık emeğimizin karşılığını almış bulunuyoruz, bunun için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Spor İstanbul Genel Müdürü İzzet Renay Onur hem Türkiye hem de İstanbul adına çok önemli bir başarı elde edildiğini ve İstanbul’da böyle organizasyonların artacağını söylerken, Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdür Ahmet Temurçi ise Tokyo Olimpiyatları öncesinde bu kararın açıklanmasının kendilerini çok memnun ettiğini dile getirdi. (DHA)

Spor

2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası, İstanbul’da düzenlenecek
Spor