Seyran Ataklı
16 Ağustos 2020

19 Ağustos Aslan Yeniayı: Cesaretin var mı aşka?


19 Ağustos’ta saat 05.42 ‘de Aslan burcunun 26 derecesinde Yeniay meydana gelecek.

Güneş tahtında oturacak…

An haritasının yükseleninde Aslan burcu olması ve Merkür’ün de Aslan burcunda harekete eşlik etmesi ateş enerjisinin yükseldiği, yaşam enerjimizin ve gücümüzün arttığı bir zaman dilimine giriş yaptığımızı bizlere gösterecek. Kendimizi büyük bir şevkle ortaya koyacağız. Liderlik vasıfları öne çıkarken, gurur, kibir, asalet duyguları öne çıkacak.

Aşkta cesaret isteyeceğiz. Kimileri yeni, sürpriz aşklara yelken açarken, kimileri var olan ilişkisinde değer duygusunu sorgulayacak. Coşkulu ifadeler, yüksek özgüven aşılayacak Aslan Yeniayı, kişisel olarak kendimizi daha ön planda hissettirecek.

Aslan burcu yeteneklerdir. Hünerlerimizi meydana çıkartır. Yaratıcı kurslara katılabilir, arzu ettiğiniz bir hobiye başlayabilirsiniz. Aşk hayatımız, çocuklarımız, gençlerimiz, onların yaşamı ve eğitimi bu dönem her şeyden fazla önem taşırken, sürpriz hamilelikler, ya da çocuk sahibi olmak için karar alabilirsiniz.

16-22 Ağustos arasında doğan Aslan
16-22 Kasım arasında doğan Akrep
12-18 Şubat arasında doğan Kova
14-20 Mayıs arasında doğan Boğa burçları,
26 derece ve yakınlarında sabit burçlarda Yükselen, Ay ve kişisel gezegenleri olanlar Yeni Ay’dan daha güçlü etki alacaklar.

Fiziksel görüntümüzde bu dönem değişiklik isteyebilir ve uygulayabiliriz. Dikkat çekici, süslü, gösterişli giyim tarzları öne çıkabilir. Saçlara gösterilen özen artarken, saçınızın rengini, kesimini değiştirmek isteyebilir, çeşitli bakımlar uygulayabilirsiniz. Estetikle ilgili yenilikleri takip etmek, özellikle makyajla ilgili değişik uygulamalar yapmak Aslan Yeniay’ının konuları arasında ortaya çıkacaktır.

Eğitim sistemi, okullar, özellikle ilköğretim öğrencileriyle ilgili belirsizliğin giderildiği bir Merküryen Yeniay bizi karşılıyor. Kafalar ne kadar karışık olsa da Eylül sonu kararlaştırılan eğitim- öğretim sisteminin başlama tarihi, sert Mars açıları altında pek de mümkün görünmüyor. Gökyüzünün dili Pandeminin sonbaharda hız kesmeden vaka sayılarını fazlasıyla arttıracağını söylüyor.

“İkinci dalga mı geliyor yani?” Derseniz, bence virüs virüstür. Dalgası falan olduğunu düşünmüyorum. Kişilerin rehavete kapılıp, kendini salması, boş vermişliğiyle ilgili demek daha doğru olacaktır.

Bakalım hep birlikte göreceğiz.

3 Ağustos’ta meydana gelen Kova Dolunay’ı ve çarşamba günü gerçekleşecek Yeniay önemli gezegen kombinasyonlarıyla büyük ve önemli olaylara sebebiyet verecek. Doğruluk ve sebat dengesini iyi kurarsak işimiz kolay. Mars’ın Koç burcu seyahati Yeniay’ı girişimler açısından desteklerken, ideallerinizi gerçekleştirmek adına adımlar atma, yenilenme cesareti verecek. Sadece dozunda hırs ve egosantrik davranışlara karşı temkinli olmakta fayda var. Gözü kara davranışlar, birden parlayıp, birden sönen öfke patlamaları yaşanabilir.

Diğer yandan Yeniay’a Satürn ve Plüto’nun sert açısı yaşamın yeniden inşaatı, düzen değişikliği ve biraz da tekamülü artırmaya yönelik olayları önümüze getirecektir. İki gezegen başarının ancak emek vererek elimize geçeceği ve disiplinin önemine vurgu yapmakta. Geçmişe dair arka plana attığınız konular önünüze gelebilir, bazı sorumluluklar omzunuza binebilir.

Farkındalık sağlanmazsa, yeniliğin yıkımla geleceğini unutmamak gerek. Artık biliyoruz ki, 2020’nin mottosu bu!

Otorite figürleri, liderler, yeteneklerimiz, sanatçılar, dansçılar, ünlü kişiler, sinema, tiyatro konser, organizasyon şirketleri, yaratıcı mesleklerle uğraşanlar Aslan burcu yönetimindedir. Sanatçıların hayatıyla ve sağlıklarıyla ilgili önemli haberler duyabiliriz. Dünyada liderlerin politik söylemlerinde sert üsluplar sahneye çıkabilir. Askeri harekatların, savaş enerjilerinin artabileceği bir dönemdeyiz.  Komşularımızla ilgili anlaşmazlıklar, zorluklarla karşılaşılabilir. Mars Koç yolculuğu Ocak 2021 yılına kadar devletlerarası ilişkilerde kılıçların çekileceğini ifade ediyor ve özellikle Yunanistan konusu büyüyecek gibi görünüyor.

Yanlış üslup, doğru sözün celladıdır.
Sad-i Şirazi

Güçlü Aslan vurgusu hava sıcaklıklarının normalin üzerinde seyrettiği, zaman zaman bunaltıcı hale gelebileceğinin işaretçisi. Sıcaklarla birlikte dünyanın çeşitli yerlerinde yangınlarla karşılaşabiliriz. Araç kazaları, ev içi kazalar, yanıklar artabilir. Genel sağlığımız adına yaşamımızdaki düzenlemelerde zorunluluklar meydana gelebilir.

Kalp, kardiyavasküler, tansiyon problemi olanların bu evreyi temkinli olarak geçirmeleri yarar sağlayacaktır. Dolaşım sistemi, omurga sorunları, kronik rahatsızlığı olan kişiler tedavilerden şifa sağlayabilirler.

Ve geçtiğimiz hafta da sizlerle paylaşmıştım altının daha yüksek artışlarına şahit olacağız. Para piyasalarında çok önemli ani iniş ve çıkışlar, altın fiyatlarının piyasalarda oldukça etkili olduğunu görebiliriz.

Işığınızın parladığı bir hafta olmasını dilerim. Sevgiyle…

19 AĞUSTOS ASLAN YENİAY’ININ YÜKSELEN BURÇLARA ETKİLERİ

KOÇ: Kararlarınızda özgüvenli ve cesaretli olacaksınız. Yaratıcı enerjiler artıyor. 5. evinizde meydana gelecek Yeniay çocuklarınızla ve onların hayatıyla ilgili gelişmeleri meydana getirebilir. Aynı zamanda çocuk sahibi olmak isteyenler için güzel bir dönem. Hamilelik haberleri alabilirsiniz. Yeni aşklar ve ilişkide romantizm gündeminizde. Kariyerde atmak istediğiniz adımlar için harekete geçin. Sorumluluk alın ve sıkı çalışın.

BOĞA: Uranüs hayatınızı tamamen değiştiriyor. Kariyer hayatında yeni başlangıçlara merhaba diyebilirsiniz. Ebeveynler, aile konularında düzenlemeler oluşabilir. Yer değişimleri, taşınma, ev almak, kiralamak gibi gündemler söz konusu olabilir. Evinizde tadilat, dekorasyon değişikliği yapabilirsiniz. Bekarsanız ani evlilik kararı gündeme gelebilir. Emlak, arsa, arazi konularında gündemleriniz olabilir.

İKİZLER: Çevrenizle, dostlarınızla, güzel, eğlenceli vakit geçireceğiniz bir Yeniay. Ticari anlamda yeni imzalar, sözleşmeler, kardeşlerinizle ilgili konular vurgu yapıyor. Tatile çıkmak isteyebilirsiniz. Yeni eğitimlere başlayabilirsiniz. Uluslararası konular ve yurt dışı bağlantılı hukuk, eğitim, iş olanakları gündeminize gelebilir. Araç değişikliği yapabilirsiniz. Sosyal medya, iletişim alanında yeni projeler ortaya çıkabilir. Harcamalara dikkat.

YENGEÇ: İş ve mesleki anlamda güzel bir Yeniay. Cesaretiniz artıyor. Yeni teklifler alabilirsiniz ve iş değişikliği yapabilirsiniz. Bir tarafta maddi artışlar yüzünüzü güldürürken, diğer tarafta harcamalarınız artabilir. Evinizde, aracınızda çıkabilecek bazı arızalanmalar söz konusu olabilir. Paranızı değerlendirin. Seyahate çıkabilirsiniz. İlişkilerde ciddiyete adım atabilir, evlenebilirsiniz.

ASLAN: Dikkat çekeceksiniz. İmaj değişikliği, estetik, güzellikle ilgili yenilikler, saçınızı değiştirmek, spora başlamak, diyete karar vermek gibi değişimler söz konusu. Aktif ve enerjik olacaksınız. Kariyerde sürpriz gelişmeler, yeni iş teklifleri adına güzel zamanlar. Yurtdışında akademik alanda eğitimler alabilirsiniz. Ertelediğiniz bir sağlık sorununuzun sonuçlanması sizi rahatlatabilir. Seyahate çıkabilirsiniz. Bazılarınıza yeni aşk var.

BAŞAK: İş ve kariyer hayatıyla ilgili yeni gelişmeler gündeme gelebilir. Meslek hayatınızda rakiplerinize dikkat edin. Yalnız kalmak, içe dönmek isteyebilirsiniz. Ruhsal, bedensel, fiziksel anlamda kişisel gelişim, spritüel eğitimler, terapiler için güzel bir dönem. Sağlığınızla ilgili gelişmeler, şifalanmalar rahatlatabilir. Çevrenizden, ailenizden destek alacaksınız. Parasal konularda harcamalarınız artabilir.

TERAZİ: Sağlık ve para sorunları artık rahatlıyor. İşinizde çözülmesini beklediğiniz bazı konular sonuçlanarak sizi rahatlatacaktır. Çevrenizden destek görecek ve fikir birliği yapacaksınız. Eğlenceli ve sizi rahatlatacak bir Yeniay. Ufukta seyahat var. Kalabalıklara girebilir sosyalleşebilirsiniz. Yaşamın her alanında yeni teklifler alabilirsiniz. Eş, ortak, arkadaşlar, evlilikle ilgili gerginlikler olabilir.

AKREP: Kariyerde yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Gelirlerinizde artışlar olabilir. Aile hayatı ev, yuva, aile içi iletişim artarken, iletişimde çıkabilecek gerginliklere karşı temkinli olun. Üstlerinizden destek görebilir, terfi edebilirsiniz. Seyahate çıkmak, dostlarınızla birlikte vakit geçirmek, hayattan keyif almak için güzel bir dönem. yeteneklerinizi ortaya çıkartın. İletişim, sosyal medya, tanıtım gibi konularda yaratıcı işler yapabilirsiniz.

YAY: Yurtdışı, yabancı ülkelerle yapılan işler, hukuksal konular, ticari anlaşmalarda gelişmeler söz konusu. Gelir gider dengenizi iyi belirleyin, yüksek harcamalara dikkat edin. Sonlanma ve başlangıç enerjisi hayatınızda yer buluyor. Tatile çıkabilir, dostlarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz. Akademik, eğitim konularında yeni gündemler söz konusu. İlişkilerde gerginliklere dikkat edin.

OĞLAK: Satürn uzun zamandır sizi zorluyor. Sorumluluklar artabilir. Para konuları, tazminat, miras, nafaka, kredi konuları dikkat çekiyor. Kimileriniz ekonomik açılımlar ve rahatlamalar yaşayabilirsiniz. Yeni mülk alım, satımı, kiralama gibi konular söz konusu olabilir. Ani masraflar, gözden kaçan ödemelerle karşılaşabilirsiniz temkinli olun. Evlenebilir ya da ilişkinizi ciddiyete dönüştürme kararı alabilirsiniz.

KOVA: Yeniay size güzel fırsatlar sunuyor. Yeni sözleşmeler, yeni ortaklıklar gündeme gelebilir. Küçük gelir artışları ve terfi alabilirsiniz. Sürpriz tatil planı yapabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Hizmet aldığınız kişilerle bazı gerginlikler ve kopuşlar meydan gelebilir. Evcil hayvanları olanlar için sağlıkta ufak sorunlar ortaya çıkabilir. Beslenmenize bu dönem özen gösterin, şekeri dengeli tüketin. Sağlığınıza dikkat edin.

BALIK: Mesleğinizde, kariyerinizde değişimler söz konusu olabilir. İş ve çalışma koşullarınızda değişimler, gelir artışları gündeme gelebilir. Patron ve otorite figürlerinden destek görebilirsiniz. Günlük rutinlerinizi istediğiniz düzene oturtabilirsiniz. Harcamalarınıza dikkat edin. Gelirinizi giderinizi dengeleyin. Eğitim hayatıyla ilgili gelişmeler dikkat çekiyor. Genel sağlığınıza özen gösterin.

Yazarlar

19 Ağustos Aslan Yeniayı: Cesaretin var mı aşka?
Seyran Ataklı