12 vaka açıklandı: Yeni varyant alarmı!

12 vaka açıklandı: Yeni varyant alarmı!

Fransa’da Medrxiv’de yayınlanan ve henüz hakem onayı almamış makalede Covid-19un 46 mutasyona sahip varyantının ortaya çıktığı ifade edildi.

IHU Mediterranean Infection Enstitüsü tarafından yayınlanan makalede, ülkenin güneyinde aynı bölgede yaşayan, Kamerundan dönen 12 hastanın PCR testlerinin incelendiği belirtildi. Yapılan analizlerle elde edilen sonuçlarda, tespit edilen varyantın 46 farklı mutasyona sahip olduğu açıklandı.

Hastaların, Alpes-de-Haute-Provence ilindeki Forcalquier kasabasından oldukları belirtildi. Makalede, Mevcut genomların mutasyon modeli, önceki tanımımıza dayanarak IHU olarak adlandırdığımız yeni bir varyantı gösteriyor denildi.

VARYANT MUHTEMELEN KAMERUN KÖKENLİ

Varyantların aşı kaynaklı bağışıklıktan kaçma riski ve buna bağlı endişe oluşturduğunun altı çizilen makalede, Covid-19 varyantları, özellikle aşı kaynaklı bağışıklıktan kaçma riski açısından önemli bir virolojik, epidemiyolojik ve klinik endişe haline geldi. Burada, muhtemelen Kamerun kökenli yeni bir varyantın güneydoğu Fransa’da ortaya çıkışını ifade ediyoruz denildi.

(DHA)

Sağlık

12 vaka açıklandı: Yeni varyant alarmı!
Sağlık