Adnan Aybaba
28 Aralık 2019

12 kişiyle bu kadar!


Türk futbolu, bu hakemlerle seyredilebilir özelliğini kaybetmiştir. Beşiktaş’ın galibiyet için Fırat Aydınus’a ihtiyacı mı var? Onun vereceği kararlar neden bu maçı etkilesin? Gençlerlerbirliği neden 9 kişi kalsın? Sen çık, düzgün bir şekilde maçı yönet.

Herkese soruyorum; bu maç ilk yarıda 9 kişi kalmış bir rakiple seyredilir mi? Fırat Aydınus’u da eklersek, 9’a karşı 12 kişi sahada olan Beşiktaş yine doğru dürüst top oynamıyor. Bir de Beşiktaşlı oyuncuların goller sonrasındaki sevinç gösterileri yok mu, gülesim geliyor. 9 kişi kalan takıma attığın golün sevinci mi olur?

Abdullah Avcı Hocam, kulübeden izlediğin futboldan zevk alıyor musun? Rakip 9 kişi kaldıktan sonra değil, ikinci yarıya başlarken oyuna müdahale ediyor. Çıkan kanat oyuncusu Diaby, giren 8 numara Oğuzhan. Hocanın aklına hiç 38. dakikada rakip 9 kişi kaldığında Güven’i sahaya sürüp bir stoper çıkarmak gelmiş midir acaba?

Beşiktaş’ta herkes uyurken, Atiba diğer 10 arkadaşına bedel futbol oynadı. Atiba’dan asistler, Vida’dan gol geldi. Ljajic ile Oğuzhan’ın daha çok oyunun içinde olması gerekirdi. Karius’a ne demeli? Yediği golde adeta Ayite’ye asist yaptı. Son dakikalarda ikinci golü yemek için de çok uğraştı.

Umarım Abdullah Hoca da futbolcular da bu maçtan ders alırlar. Ligin ikinci devresi çok daha zor geçecek.

Yazarlar

12 kişiyle bu kadar!
Adnan Aybaba