Yüreğimiz Güney Kore’de…

Yüreğimiz Güney Kore’de…
10 Şubat 2018 - 14:46

 

Güney Kore’de dün başlayan ve 25 Şubat’a kadar sürecek olan 23. Kış Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi birbirinden hırslı ve başarılı 8 sporcuyla temsil edilecek.

Bugüne kadar çok sayıda FIS yarışında podyum dereceleri elde eden milli sporcularımız Serdar Deniz ve Özlem Çarıkçıoğlu, Artistik Buz Pateni Buz Dansı çiftimiz Alper Uçar ve Alisa Agafonova, Kayaklı Koşu katogorisinde Hamza Dursun, Ömer Ayçiçek ve Ayşenur Duman ile olimpiyat tarihinde ilk kez Kayakla Atlama dalında ter dökecek olan genç sporcumuz Fatih Arda İpçioğlu Güney Kore’de ay-yıldızlı bayrağımızı temsil edecekler.

Milli sporcularımız 2016’nın Temmuz ayından itibaren başlayan Olimpiyat kotası yarışmalarında, başta ülkemizde düzenlenen FIS kayaklı koşu ve tekerlekli kayak yarışları olmak üzere başarılı sonuçlara imza atmışlardı. Hepsinin pırıl pırıl tarihleri var…

Sporcularımızın amacı ortak. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek… Ev sahibi ülke Güney Kore’nin tarihsel desteği ve Türkiye sevgisi de bu temsile inşallah olumlu katkı yapacak.

Ev sahibinin sloganı ise ‘tutku’ ve ‘birliktelik’

Olimpiyatlar TRT’de yayınlanacak. Sporseverler TRT Spor ekranlarından Olimpiyat Oyunlarını canlı izleyebilecekler. Milli sporcularımızın müsabaka saatlerini ise olimpiyat komitesinin internet sitesinden görebilirsiniz. Ekran başından da olsa vereceğimiz destek inanın binlerce kilometre öteye enerji olarak yansıyacaktır… Yüreğimiz sporcularımızla…

10 Şubat 2018 - 14:46