Usta oyuncu Kemal İnci, İzmir’de hayatını kaybetti

30 Eylül 2018 - 15:07

Usta oyuncu Kemal İnci (85), İzmir’deki evinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Daha önce kanser tedavisi de gören Kemal İnci, İzmir’deki evinde ölü bulundu. Usta oyuncunun, kalp krizinden yaşamını yitirdiği belirlendi. Üzücü haberi, Ayça İnci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Ayça İnci’nin paylaşımı şöyle:

“Değerli amcamız, dedem Bilal İnci’nin abisi oyuncu- yönetmen, bestekar-güftekar, Kemal İnci (15.05.1933) Izmir Karşıyaka’da, babamız Murat İnci’nin gözetiminde ve bakımında kanser hastalığını atlatmışken, bu sabaha karşı geçirdiği kalp krizi sonucunda vefat etmiştir. Mekanı cennet olsun. Cenazesi yarın ikindi namazını takiben İzmir Karşıyaka Şemikler Camii’nden kalkacaktır.”

KEMAL İNCİ

Kemal İnci, 15 Mayıs 1933 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Kemal İnci, ortaokuldan mezun olduktan sonra çadır ve gezici tiyatrolarda başlayan sanat ve iş yaşamına, sinemada set işçiliğiyle devam etti. Alışılagelenin tersine, yönetmenlikten oyunculuğa geçti. Dış kaynaklı yapımlarda da rol alan sanatçı, yönetmenlik ve oyunculukla sınırlı kalmayıp, senaristlik ve yapımcılık işleri de yaptı.

30 Eylül 2018 - 15:07