Sertab´ın Müzikali 26 Mart´ta sahnede

Sertab´ın Müzikali 26 Mart´ta sahnede
5 Mart 2019 - 10:03

Sertab Erener, büyük ilgi gören “Sertab´ın Müzikali” projesi kapsamında Darüşşafaka Cemiyeti´nin “eğitimde fırsat eşitliği” vizyonuyla 26 Mart Salı günü UNIQ Hall´da sahneye çıkacak.

Erener, 1863 yılından bu yana eğitimde fırsat eşitliği anlayışıyla faaliyetlerini sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti için sahne alacak ve UNIQ Hall´da 26 Mart´ta düzenlenecek olan etkinliğin geliri, Darüşşafakalı öğrencilerin eğitimi için Darüşşafaka Cemiyeti´ne bağışlanacak.

Gelir teknolojik dönüşüme harcanacak

Koreografisi ve sahne yönetimi Beyhan Murphy, kostüm tasarımları da Belma Özdemir´e ait Sertab´ın Müzikali´nin mekân sponsorluğunu ise Pangea üstleniyor. Organizasyondan elde edilecek tüm gelir Darüşşafaka öğrencilerinin aldığı eğitimde teknolojik dönüşümün sağlanması için bilgisayar laboratuvarının yenilenmesinde kullanılacak.

Darüşşafaka yararına konser geleneği

Türkiye´nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum örgütü olan Darüşşafaka Cemiyeti´nin yararına konser geleneği 2008 yılında Sezen Aksu ile başlamış; daha sonra Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Funda Arar, Sertab Erener, Nilüfer, Enbe Orkestrası, Mor ve Ötesi, Şebnem Ferah, Tarkan ve Fazıl Say´ın destekleriyle devam etmişti.

5 Mart 2019 - 10:03