Şampiyonluğun gibisi yok

Şampiyonluğun gibisi yok
13 Mayıs 2018 - 09:07

GALATASARAY bir kere inanmış! Takım, seyirci, hoca, yönetim kenetlenmiş. Stadı dolduran ve muhteşem coşkuyla desteğini arkasına alan Cimbom, rakibini yaptığı baskıyla sahasından çıkartmıyor. Bu tür maçları Türk Telekom’da sık sık gördük. Yapılan takım savunmasıyla da şampiyonluğa kadar gelindi.

Belhanda, Rodrigues, Sinan ileriye doğru oynadıkları futbola savunmaya yardımını da etkileyince ilk 45 dakikada üstün bir futbol gördük. Kaybettikleri topları tekrar kazandılar ve atağa kalkmayı da başardılar. Özellikle Rodrigues daha maçın başındaki baskısıyla Belhanda’ya asistini yaptı. İkinci gol de Gomis’e asist yapan Rodrigues, takımının en iyi oyuncusu olarak göze çarptı. Sinan da gol kaçırdı. Gomis bir başka güzeldi bu hafta. Belhanda ve Nagatomo’nun iyi futbolu Gomis’e faydalı oldu. Defansın arkasına sürekli sarkan Cimbom’un ofansif isimleri Malatya’yı yıkan isimler oldu.

Malatyaspor’da Boutaib ve Adem Büyük’ün cılız atakları etkili olmaya çalıştı. Ancak gücü belli olan Doğu Anadolu ekibi kaleci Muslera’yı bile zorlayamadı.

Galatasaray’ın kendi sahasında oynattığı futbol şampiyonluk için yetti. Sakin ve sinirlerine hâkim olan Fatih Terim’in de büyük emekleri var tabii ki. Artık Galatasaray takımı şampiyon gibi değil, bu ligin şampiyonudur.

13 Mayıs 2018 - 09:07