Otogar-İstanbul Havalimanı seferleri yarın başlıyor

Otogar-İstanbul Havalimanı seferleri yarın başlıyor
7 Kasım 2018 - 13:56

İStanbul Havalimanı´nda yolcuların  ulaşım hizmetini sağlayan İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş bünyesindeki HAVAİST, 29 Ekim itibariyle 4 hat olarak başlattığı seferlerine,  yarın 15 Temmuz Demokrasi Otogarı-İstanbul Havalimanı hattını ekliyor.

29 Ekim´de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan İstanbul Havalimanı´nda yolcuların şehir içi ulaşımının sağlayan HAVAİST ilk etapta kentin 4 noktasında İstanbul Havalimanı´ndan seferlerine başlamıştı. Açılıştan bu yana HAVAİST, TÜYAP-Beylikdüzü, Taksim, Yenikapı, Kozyatağı Metro seferleriyle İstanbul Havalimanı´na yolcu taşımaya devam ediyor.

Mevcut 4 hatta 20 otobüsle yolcu taşıyan HAVAİST, yarın itibariyle 5. güzergah olarak 15 Temmuz Demokrasi Otogarı-Alibeyköy Cep Otogarı-İstanbul Havalimanı seferlerine başlayacak. 45 km´lik yeni güzergahta üç araç görev yapacak. Bu hattı kullanan yolcular iki aylık dönemde yüzde 50 indirimli olarak 8 TL ücret ödeyecekler. Devreye giren yeni güzergah ile beraber HAVAİST, 31 Aralık tarihine kadar 25  otobüsle haftada 50 sefer gerçekleştirecek. 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle firma 18 hatta 150 otobüs ile  taşımacılık hizmeti sunacak.

HAVAİST’İ İLK KEZ KULLANDILAR

İstanbul Havalimanı´ndan otobüslerle kent içine ulaşımlarını sağlayan yolculardan   Ayşegül Çeşitçioğlu, “Antalya´dan geliyorum. Havalimanımız memleketimize hayırlı olsun, ülkemizde çok güzel şeyler oluyor. Dış ülkelerin kıskanacağı güzellikte olmuş burası. Havalimanından ayrılmak için HAVAİST´i kullanacağım. İlk kez kullanuyorum buradan Taksim´e gideceğim” dedi. Yolculardan Ümmüşen Tat ise “Antalya´dan geldim. Aktarma  yaparak Eyüp´e gideceğim. HAVAİST´i de ilk kez kullanmış olacağım” diye konuştu.

7 Kasım 2018 - 13:56