Mustafa Sandal sağlık elçisi kadınlarla buluştu

Mustafa Sandal sağlık elçisi kadınlarla buluştu
21 Ekim 2018 - 08:14

Ünlü sanatçı Mustafa Sandal Esenlerli kadınlarla buluştu. `Evimizin Sağlık Elçileri´ projesi kapsamında düzenlenen programda merak ettikleri soruları uzman isimlere sorarak sağlık elçisi olma yolunda adım atan kadınlar, Mustafa Sandal´ın sağlık konusundaki paylaştığı bilgileri de pür dikkat dinledi.

Sağlık Bakanlığı onayıyla, Sanofi Pasteur´un Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği (ÇABA) işbirliğiyle başlatılan `Evimizin Sağlık Elçileri´ projesi kapsamında Esenlerli kadınlar ‘Sağlık Elçisi’ oldu. ‘Öğren, Bilinçlen, Çevreni Bilgilendir’ sloganıyla Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenen proje ile Esenlerli kadınların, önlenebilir hastalıklara karşı dikkatini çekmek ve bu alanda farkındalık oluşturmak amacıyla bir eğitim programı düzenlendi.

Evlerindeki en iyi sağlık elçileri olan anneler, sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirildi. Özellikle kış aylarında hastalıklardan korunma konusunda kadınları aydınlatıldı.

Sağlık elçisi olan kadınların sertifikalarının dağıtıldığı program, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezinde düzenlendi. Etkinliğe, Mustafa Sandal, Prof. Dr. Cihan Uras, Doç. Dr. Aytuğ Altundağ, Dr. Özlem Cankurtaran, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve yüzlerce kadın katıldı. Gazeteci Balçiçek İlter´in moderatör olarak katıldığı programda kadınlar uzman hekimlere sağlık hakkında aklına takılan soruları sordu.

21 Ekim 2018 - 08:14