Muhteşem Kartal

Muhteşem Kartal
7 Aralık 2017 - 08:10

ROTASYON; bir birimde çalışan görevlilerin zaman zaman ve düzenli olarak yer değiştirmeleri, bir işi sırayla yapmalarıdır. Kadrolar açıklandığında Şenol Güneş’in bu işi abarttığını neredeyse tüm takımın değiştiğini gördük.

Yeni transferler hafta arası oynanan kupa maçında, önünde boş alan bulunca etkili olan Lens, bol topla buluşan Negredo’nun verimliliği, Orkan Çınar’ın ince işler yapan çalışkanlığı ve Medel’in orta saha oyuncusu kıvraklığı ile Şenol hocanın kafasını karıştıracak performanslar izletmişti. Bu şartlarda başlayan maçta ilk dakikalarda etkili olan Beşiktaş’tı. Oyuncular farklı olsa da oyun formatında klasik Beşiktaş gördük.

Lens’in hazırladığı penaltıyı Negredo ters köşe ile tamamladı. Golden sonra baskılı olan Leipzig ilerleyen dakikalarda Lens etkinliği karşısında defansta çok adamla beklemek zorunda kaldı. Defansta Mitrovic, Pepe’nin yerine oynamanın zorluğu altında kalmadı yerinde hamleleri ile Beşiktaş’a ısındığını belli etti. Ancak Leipzig’in attığı gol öncesi yerde kalarak adeta Keita’nın önünü boşaltan da Mitrovic’ti. Porto’dan üst üste gelen gol haberlerinin Leipzig’i ikinci yarı oyundan düşürmesi beklentimizdi ama yanıldık. Oyuna tüm gücü ile asılan Almanlar bu kez de karşılarında mükemmel kurtarışlar yapan Kaptan Tolga’yı buldular. Adriano ve Orkan’ın da oyuna katılması topun bizde daha çok kalması isteğimizdi. Talisca’nın golü Beşiktaş’ın grup performansının kreması oldu.

7 Aralık 2017 - 08:10