İBB, millilere destek için #İstanbulKırmızıBeyaz diyor!

İBB, millilere destek için #İstanbulKırmızıBeyaz diyor!
11 Haziran 2019 - 13:42

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri dördüncü maçında bu akşam İzlanda ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı´na destek olmak için İstanbul´u kırmızı-beyaza bürüyor. Bugün Galata Kulesi ve Boğaz Köprüleri, Haliç Metro Geçiş Köprüsü’ne Türk Bayrağı yansıtılacak ve kırmızı beyaz ışıklandırma olacak.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme müsabakalarında Fransa´yı tarihi bir galibiyetle yenerek yoluna namağlup devam eden A Milli Futbol Takımı´na bu akşam oynayacağı İzlanda maçı öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nden anlamlı bir destek geldi. H Grubu´nda yer alan ve 3 maçta 3 galibiyet ile yoluna kayıpsız devam eden ay-yıldızlı ekibimizin bu akşam deplasmanda oynayacağı İzlanda maçı öncesi İstanbul´da her yer kırmızı-beyaz olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “#İstanbulKırmızıBeyaz” sloganıyla, Galata Kulesi ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Haliç Metro Geçiş Köprüsü kırmızı beyaz olacak, ay-yıldızlı bayrağımız yansıtılacak. Ayrıca üst geçitlere millilerimize destek pankartları asıldı. İstanbul genelindeki meydanlarda İzlanda-Türkiye maçı dev ekranlardan yayınlanacak.

Havanın kararmasıyla başlayacak olan etkinlik sabahın ilk ışıklarına kadar devam edecek. Türkiye ve İstanbul´un kalbi bu akşam ay-yıldızlı futbolcularımız için hep birlikte atacak.

11 Haziran 2019 - 13:42