Hemen Bükreş’e dön

Hemen Bükreş’e dön
9 Eylül 2018 - 07:47

MİRCEA Lucescu, dün itibariyle milli takımın başında 400. gününü tamamladı. Bir dönem Galatasaray ve Beşiktaş’ta önemli başarılar kazanan 73 yaşındaki çalıştırıcı o parıltılı günlerinden çok uzakta. Sürekli “İyi olacağız. Zaman lâzım” diyen Rumen teknik adam daha önce bayıldığı İtalyan spor gazetesi La Gazzetta dello Sport’a ülkemiz için “Doğu” ifadesini kullandı. Sanki kendi ülkesi Avrupa’yı fethetmiş gibi aklı sıra bizi küçümsüyor.

Lucescu, görünen o ki, bütün gün federasyonda oturup, oğlu Razvan Lucescu’nun çalıştırdığı PAOK ile ilgilenip bir türlü başarılı olamadığı İtalya Ligi maçlarını izleyip “Ah” çekiyor. Milli takım futbolcularının kulüp maçlarını nasıl takip ediyorsa, Mehmet Topal, Hakan Çalhanoğlu ve Cengiz Ünder gibi formsuz isimleri Rusya karşısında ilk 11’de sahaya sürdü. Lille’de çok iyi başlayan Mehmet Zeki Çelik, Galatasaraylı Emre Akbaba ve Beşiktaşlı Oğuzhan Özyakup’a ise ilk 11’de şans vermedi.

73 yaşına basmış, kafasında futbol bitmiş, üretkenlikten uzak Lucescu ile yola devam edersek 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı da diğer takımları imrenerek izleyip geçiririz. Tavsiyem kendisine hemen sadece gidişi yönünde Bükreş bileti alınması.

9 Eylül 2018 - 07:47