Hata lüksü yok

Hata lüksü yok
8 Haziran 2019 - 05:55

Kulüplerimiz bir yandan mali anlamda ayakta kalmaya ça­lışırken diğer yandan da kadrola­rını güçlendirme uğraşında. Mali sıkıntılar nedeniyle transferde hiçbir kulübümüzün hata lüksü yok. 16 oyuncu alan Fenerbah­çe’nin uzun süre düşme hattında yer alması, çok transferin başarı getirmediğinin en güzel örneği.

Galatasaray, en oturmuş kad­roya sahip. Onların handikapı da Devler Ligi’nde başarılı ola­cak bir kadro kurmak için yeterli maddi kaynağının olmaması. İyi bir santrforun dışında orta saha­yı da güçlendirmeleri şart.

Beşiktaş, akıllı bir hamleyle Abdullah Avcı’yı takımın başına getirdi. Kadro kalitesi fena olma­sa da Avcı’nın kuracağı sistem için bir-iki kritik hamle yapıla­cak. Zamanında Başakşehir’e Visca, Cengiz Ünder, Epureanu, İrfan Can gibi isimleri kazandı­ran Avcı’ya transferin emanet edilmesi gerekir.

Fenerbahçe, silbaştan kadroyu yenileyecek gibi görünüyor. İsim­ler havada uçuşuyor. Ağustos ayı ortasında nasıl bir 11’in sahada olacağını Ersun Yanal’ın bile bi­lip bilmediğinden emin değilim.

Yöneticilere sesleniyorum: Saçma transferlerle ekonomik anlamda çöken kulüplerin sırtına bir kambur daha yüklemeyin.

8 Haziran 2019 - 05:55