Haksız rekabet

Haksız rekabet
15 Mayıs 2018 - 08:00

BU maçın yorumu olmaz aslında. Ne yazık ki Karabükspor, ligin haksız rekabete neden olan takımı oldu. Kulübün iç sorunları herkesin malumu. Devre arasında gelecek sezon Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek kadroyu oluş- turdular. Sezonun ikinci yarısında Karabükspor kiminle oynadıysa o takım maça galibiyet gözüyle baktı. Alanya dışındaki tüm takımlar da bunu başardı. Son 29 maçında sadece 2 galibiyet, 1 beraberlik alabilen, diğer maçlarının tamamını kaybeden Karabükspor önüne Fenerbahçe averaj düzeltmek için çıktı.

Daha ilk dakikada gelen gol farkın habercisiydi adeta. Özellikle ilk yarıda Fenerbahçe ne zaman etkili gelse golü buldu. Önceki maçlarda kanat organizasyonlarıyla goller bulan sarı-lacivertliler, Soldado ve Fernandao’nun ilk 11’de baş- ladığı maçta ortadan verkaçlarla pozisyon bulmaya çalıştı. İki santrfor da birbirlerini iyi beslediler.

Fernandao’nun özellikle ikinci golündeki vuruşu muhteşemdi.

Fenerbahçe, zayıf rakibi önünde bazı bölümler hariç oyun disiplinine sadık kaldı. Özellikle farkın 5’e çıkmasının ardından rakip ceza sahasında yapılan laubali vuruşlar belki de tarihi farkı önledi.

Sonuçta Fenerbahçe istediği farkı aldı. Galatasaray’la averaj farkını kapatıp şampiyonluk iddiasını son haftaya taşıdı.

15 Mayıs 2018 - 08:00