Hakemlerin kafası karışıyor

Hakemlerin kafası karışıyor
5 Eylül 2018 - 10:39

MAÇIN hâkimi hakemdir. VAR’daki hakemler ukalalık yapap hemen her pozisyona karışır, hakemin dikkatini dağıtır ve verdikleri kararlarda şüphe uyandırırlarsa maçları nasıl tamamlayacaklar? Şu anda VAR’daki hakemler, orta hakemin kararlarını şüpheli duruma getirdiler. Ayrıca VAR hakeminin her fısıldamasını orta hakem dikkate almak zorunda değil. Aslolan orta sahadaki hakemin vereceği karardır.

Gelelim 4. haftanın maçlarına Bursaspor-Beşiktaş: Babel’in golünde top ayaktan çıktığı anda Bursasporlu oyuncunun sol ayağının geride olması nedeniyle pozisyonda ofsayt görülmemiştir. Çakır ve yardımcıları başarılı yönetim sergiledi.

Fenerbahçe-Kayserispor: Oyunun gidişatı nedeniyle oldukça zor olan maçı hakem Ümit Öztürk, başarılı tamamladı. Şamil’in gördüğü kırmızı kart doğru. Ancak kırmızıya neden olan pozisyonda hemen düdüğünü çalsaydı kırmızı cebinde kalırdı.

Trabzonspor-Galatasaray: Fırat Aydınus, hiçbir sızlanmaya fırsat vermeden süper yönetimlerine bir başkasını ekledi.

Erzurumspor-Başakşehir: Bülent Yıldırım, gözünün önündeki pozisyonda Özer’e kırmızı kart vermedi ve sarı gösterdi. Burada VAR’ın müdahalesi olmamalı, hakemi kararında şüpheye düşürdü.

Kasımpaşa-Ankaragücü: Arda Kardeşler ve yardımcıları iyi çıkardılar. Aferin Arda’ya!

Antalya-Rizespor: Hakem Ali Palabıyık VAR ile birlikte iyi maç çıkardı.

Malatyaspor-Konyaspor: Hüseyin Göçek ve yardımcıları kusursuzdu.

Akhisarspor-Sivasspor: Bahattin Şimşek, çok başarılı bir maç çıkardı.

Alanyaspor-Göztepe: Yaşar Kemal Uğurlu’nun yardımcısının çok iyi yakalaması sonucunda Göztepe’nin golünün iptali çok doğruydu. VAR’a kalsa sanırım o ofsaytı g

5 Eylül 2018 - 10:39